fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Požiare pri Černobyle stále tlejú, rozširujú sa do Bieloruska

Na severe Ukrajiny aj naďalej zúria požiare. Hasičom sa podarilo lokalizovať zatiaľ jedno zo štyroch ohnísk pri Černobyle. Teraz bojujú s plameňmi, aby sa nerozšírili do susedného Bieloruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

Hasičom na sever Ukrajiny sa v pondelok podarilo lokalizovať jedno zo štyroch veľkých ohnísk rozsiahlom požiare pri Černobyle. Požiar zasiahol uzavretú zónu, vyskytujúcu sa okolo havarovanej jadrovej elektrárne Černobyľ.

Hasiči sa teraz v prvom rade snažia lokalizovať ohnisko požiaru pri obci Ruďky, aby takto zabránili jeho rozšíreniu na územie susedného Bieloruska.

Požiare na severe Ukrajiny
Požiare na severe Ukrajiny

Táto obec sa nachádza na severe Ukrajiny, v Ivankivskom okrese Kyjevskej oblasti a od hraníc s Bieloruskom ju delia dva kilometre. Do roku 1986 patrila do Černobyľského okresu, pričom od samotnej elektrárne je vzdialená 21 kilometrov. Po jej havárii v roku 1986 obyvateľov vysídlili a Ruďky sú opustené.

Požiare pri Černobyle vypukli z nedbanlivosti 27-ročného muža 4. apríla. Po desiatich dňoch hasenia sa ho hasičom aj s pomocou výdatných zrážok podarilo dostať pod kontrolu. Deň na to sa ale rozhorel v ohniskách tlenia, ktoré rozfúkal silný vietor.

Podľa agentúry UNIAN je hodnota radiácie v ovzduší v rozmedzí prírodných hodnôt. Zvýšenú radiáciu či splodiny z požiaru nehlásia ani z oblasti Kyjevu. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Prečítajte si tiež:
Známy herec z filmu Rambo 1 zomrel vo veku 81 rokov
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií