fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Cestujúci z Veľkej Británie musia ísť do karantény

Od pondelka 21. decembra 2020 platí pre všetky osoby, ktoré v posledných 14 dňoch navštívili Veľkú Britániu, povinnosť domácej izolácie.  Už nebude možné predísť jej preukázaním sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Každý občan prichádzajúci z Veľkej Británie sa musí najneskôr bezprostredne pri vstupe do Slovenskej republiky registrovať na webe a na požiadanie sa preukázať potvrdením o splnení tejto povinnosti príslušníkom Policajného zboru Slovenskej republiky.
Osoba v izolácii bude na COVID-19 testovaná najskôr na piaty deň po zaregistrovaní na webe. Ak bude test negatívny, izolácia sa končí.
Podmienky vstupu z Veľkej Británie na naše územie preventívne sprísňujeme v súvislosti s rozšírením novej mutácie koronavírusu SARS-CoV-2 identifikovaného na juhu Veľkej Británie.
Všetky laboratóriá na Slovensku, ktoré realizujú RT-PCR testy na ochorenie COVID-19, vedia zachytiť aj túto mutáciu koronavírusu. Slovensko koordinuje svoje ďalšie kroky s krajinami V4.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MZSR

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií