fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pozor! Slovensko čakajú mrazy a dážď

Poľnohospodárov a ovocinárov čakajú veľmi náročné noci. Teploty by mali nasledujúce dni klesať počas noci a rána ešte nižšie a mrazy sa očakávajú na takmer celom našom území.

Máte tip? napíšte nám mailom

Blíži sa koniec apríla a počasie je pre poľnohospodárov nepriaznivé. Vo viacerých oblastiach je pôda pomerne vlhká a vyskytujú sa prízemné mrazy, čo odkladá sadbu niektorých druhov rastlín a plodín. Niektoré plodiny a predovšetkým stromy už kvitnú a chladné počasie pre ne predstavuje veľký problém.

Poľnohospodári a ovocinári už zažili počas tohto mesiaca niekoľko náročných nocí, počas ktorých museli chrániť tohtoročnú úrodu a počasie chystá opäť nebezpečné mrazy.

Ochladí sa ešte viac

Do našej oblasti sa v týchto chvíľach dostáva chladný vzduch od severu, ktorý sa k nám dostáva po okraji tlakovej výše, ktorej stred sa nachádza nad Severným morom.

V nadchádzajúcich dňoch sa tento stred tlakovej výše dostane bližšie ku Škandinávii, čím na jednej strane bude mať jej siahajúci výbežok vyššieho tlaku vplyv na počasie aj u nás, no súčasne k nám bude prúdiť ešte chladnejší vzduch zo Škandinávie.

Zatiaľ čo uplynulé noci sa teploty pod bod mrazu dostávali najmä v dolinách a v kotlinách, tak nadchádzajúce dve noci hrozia mrazy na mnohých miestach Slovenska.

Prečítajte si tiež:
Dnes bolo rekordne teplo. Padli teplotné rekordy

Teploty poklesnú k -5 °C

Oblačnosť sa počas nasledujúcich dvoch nocí na našom území zmenší a pri jasnej až polojasnej oblohe budú teploty na našom území klesať poriadne nízko.

Najchladnejšia bude noc z nedele na pondelok a z pondelka na utorok, kedy sa mráz vyskytne na celom strednom a východnom Slovensku a na väčšine západného Slovenska.

Počítajte teda s teplotami, ktoré sa na našom území dostanú na +2 až -3 °C, no ojedinele môžu teploty poklesnúť aj k -5 °C.

Očakávané nízke teploty tak dajú do pohotovosti opäť predovšetkým ovocinárov, ktorí budú chrániť tohtoročnú úrodu pred mrazmi.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií