fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Vracajú sa horúčavy a prídu aj búrky. Toto všetko nás čaká

Našu oblasť čaká ďalšia vlna nepriaznivého počasia. Najskôr nám hrozia horúčavy, ktoré opäť vystriedajú búrky. Tie budú v našej oblasti opäť intenzívne a môžu dokonca aj páchať škody

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko čaká po relatívne pokojnom počasí v priebehu víkendu ďalšia vlna nepriaznivého počasia, ktoré sa bude opäť vymykať bežnému stavu.

Začiatok nového týždňa prinesie na naše územie prevažne slnečné a teplé počasie, pri ktorom sa budú teploty šplhať až nad hranicu +30 °C a dokonca prekonajú hranicu +35 °C. Popoludnie však budú chladiť búrky, pričom v utorok môžu byť aj intenzívnejšie.

Čakajú nás opäť horúčavy

Nad východným Balkánom sa nachádza tlaková výš a po jej zadnej strane bude do našej oblasti od juhu až juhozápadu prúdiť veľmi teplý vzduch. V dôsledku toho sa budú teploty v našej oblasti šplhať pomerne vysoko.

Už počas pondelka budú teploty na našom území opäť stúpať nad hranicu +30 °C, pričom teploty sa môžu vyšplhať až na hodnotu okolo +34 °C.

Ešte teplejšie bude počas stredy, kedy by sa teploty mali dostávať až cez hranicu +35 °C a najvyššia teplota sa počas dňa dostane až k hodnote okolo +38 °C. To by mal do našej oblasti vrcholiť prílev veľmi teplého vzduchu pred blížiacim sa ďalším studeným frontom.

Prečítajte si tiež:
Čaká nás chladné a sychravé počasie na severe nasnežilo

Opäť hrozia silné búrky

Prvé búrky sa objavia už dnes na našom území, pričom počas popoludnia hrozia predovšetkým v oblasti Gemera a v okolí Košíc.

Oveľa silnejšie búrky sa očakávajú počas zajtrajšieho dňa. Počas popoludnia budú vznikať búrky z tepla v oblasti severného a stredného Slovenska, no medzičasom sa nad Nemeckom a Alpami začne tvoriť ďalší mohutný búrkový systém, ktorý v noci z utorka na stredu bude postupovať cez strednú Európu.

Momentálne nie je istá trajektória prechodu tohto výrazného búrkového komplexu, ale mal by postupovať z južného Nemecka, cez Česko smerom k severovýchodu a čiastočne by mal zachytiť aj naše územie.

Búrky v tomto búrkovom komplexe budú opäť veľmi silné a spôsobovať môžu postupne aj materiálne škody. Viac o vývoji budeme informovať počas dnešného dňa a aktuálne informácie o situácii vo vašom okrese nájdete TU.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií