fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

PRE ŽENY: Žehlička na vlasy, ktorá nepoškodzuje vlasy? Nemožné?

Spoločnosť Dyson najprv vytvorila sušič vlasov, potom fén na kučeravé vlasy a dnes je tu žehlička na vlasy, ktorá vám ich pomôže narovnať.

Máte tip? napíšte nám mailom

Najnovší produkt je navrhnutý tak, aby škody, ktoré vlasy pri vyrovnávaní utrpia, znížil na polovicu. Žehlička na vlasy Dyson Corrale má jednu z najinovatívnejších funkcií vrátane flexibilných vyhrievacích doštičiek. V tlačovej správe uviedol zakladateľ a hlavný inžinier, James Dyson:

„Žehlička na vlasy dodáva napätie a teplo iba v najhrubšej časti vlasovej štruktúry… Na dosiahnutie rovnomerného vzhľadu vlasov sú potrebné viacnásobné prechody po tej istej časti vlasu, čím môže nadmerné teplo spôsobiť zníženú pevnosť a menej lesku. Zistili sme, že ak by sa doštičky dokázali prispôsobiť presnému profilu kadere, mohli by sme pri každom prechode aplikovať správne napätie na všetky pramene. To znamená, že dostávame lepší štýl bez nadmerného poškodenia.“

Použité teplo je starostlivo regulované. Na výber sú tri nastavenia teploty a žehlička na vlasy Corrale monitoruje stav, takže teplota nikdy nepresiahne zvolené nastavenie. V skutočnosti reguluje teploty doštičky 100-krát za sekundu.

Ďalšou pôsobivou vecou je 4-článková lítiová batéria, ktorá môže fungovať 30 minút bez zapojenia do siete. Keď sa takmer vybije, za 40 minút je nabitá minimálne na 90 %. Batéria nie je problém ani na letisku. Corrale má špeciálnu funkciu, ktorá vám umožní batériu ľahko odpojiť a znovu vziať do vrecka. Kábel s dĺžkou 3 metre je dosť dlhý dokonca aj pre profesionálnych kaderníkov.

Prečítajte si tiež:
Trpíte častými bolesťami hlavy? Možno je za tým vaša kabelka alebo dvíhanie činiek!

Žehlička na vlasy Dyson Corrale je k dispozícii na webovej stránke Dyson, ale pravdepodobne nie pre všetkých. Aj keď má úžasné funkcie, stojí okolo 450 eur (500 dolárov). To vás môže odradiť od nákupu, ak nie ste profesionálna stylistka alebo nie tá, ktorá si chce narovnávať vlasy každodenne bez poškodzovania vlasov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Dyson Gizmodo The Verge

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií