fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pred nami je mrazivý víkend. Kedy príde sneženie?

Čaká nás prevažne stabilný a veľmi mrazivý víkend. Na výraznejšiu vlnu sneženia si musíme počkať až do budúceho týždňa, kedy by sa mali dočkať mnohé oblasti nášho územia.

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko čaká stabilné a mrazivé počasie. Do našej oblasti totiž zateká studený vzduch a vďaka nemu sú pred nami poriadne mrazivé dni.

Studený vzduch nad našu oblasť prúdi už niekoľko dní, no k zvýrazneniu mrazov dopomôže nasúvajúci sa výbežok vyššieho tlaku vzduchu, vďaka ktorému sa zmenší oblačnosť a práve pri vyjasnení budú teploty klesať poriadne nízko.

Nadchádzajúce dni pritom prinesú aj celodenné mrazy, ktoré sa budú vyskytovať predovšetkým na severe a východe nášho územia. Ani v iných lokalitách však nebude o nič teplejšie.

Niekoľko nasledujúcich dní nás čakajú denné teploty v rozmedzí -3 až +3 °C. Denné teploty tak budú kolísať okolo nuly, no nočné teploty pôjdu na celom našom území pod bod mrazu. Klesať budú na -4 až -10 °C, ale v dolinách a v kotlinách až ku -15 °C.

Takéto počasie by na našom území malo pretrvávať do utorka, kedy sa očakáva zmena počasia a prvé sneženie.

To by k nám mohlo prísť už v utorok. Nad Balkánom sa totiž bude nachádzať tlaková níž, ktorá tu bude prinášať výdatné zrážky a jedno zrážkové pole môže zasiahnuť východ Slovenska už v utorok počas dňa. Pravdepodobnosť tu však vysoká nie je.

Prečítajte si tiež:
Do Európy mieri poriadne ochladenie. Bude snežiť v Alpách a môže aj na Slovensku

Oveľa vyššia pravdepodobnosť na sneženie je počas stredy, kedy cez Slovensko bude postupovať frontálny systém, vďaka ktorému by sa malo od severozápadu postupne na mnohých miestach rozsnežiť.

Sneženie by sa na našom území malo vyskytovať aj počas štvrtka, no keďže nepôjde o nejakú níž, ale len o front, ktorý pomerne rýchlo prejde, tak kalamitu nečakajte. Počas stredy by mohlo pripadnúť na našom území od 3 do 8 cm snehu.

Nasledujúce dni teda prinesú mrazy, vďaka ktorým premrzne pôda a vodné plochy zamrznú. Zrážky prídu až v polovici budúceho týždňa.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií