fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiér Igor Matovič sa takmer rozplakal. Žiada Richarda Sulíka, aby podal demisiu!

Premiér Igor Matovič vystúpil vo štvrtok v relácií Braňa Závodského v rádiu Expres.

Máte tip? napíšte nám mailom

Premiér ostro kritizoval počas relácie Braňa Závodského Richarda Sulíka: “Bohužiaľ my máme Richarda a keď prídete s nejakým opatrením a on potrebuje prísť pred mikrofón a kritizovať opatrenia vlastnej vlády, dodáva kritike extrémnu legitimitu, lebo keď si budú nejakí blázni myslieť a budú fandiť Kotlebovi… rúška sú fašizmus a všelijaké hlúposti čo trepú… však to sú blázni. Zrazu, keď to povie vlastný a začne spochybňovať hlavného hygienika a vlastných partnerov a začne populisticky získavať vlastné body proti opatreniam v takejto kritickej situácii, tak si aj ostatní povedia, asi bude niečo na tom pravdy.“ Na reakcie opozície k prijatým opatreniam  Matovič povedal, že je mu ľúto, že to robí Pellegrini a Fico je podľa neho debil.

Podľa neho je Sulík dostatočne rozumný na to, aby vedel, aký je rozdiel medzi otvorením kostola a otvorením reštaurácie. Podľa jeho slov v kostole “máte celý čas na hube rúško“.

Premiér žiada demisiu Richarda Sulíka

Richard Sulík odkázal počas relácie Matovičovi, že nepripraví expresnú novelu zákona o verejnom obstarávaní, aby sa rýchlejšie obstarali testy, tak ako mu to zadala vláda. Richard Sulík argumentuje, že by porušil slovenské aj európske legislatívne pravidlá. A testy tak budú môcť byť zaobstaranie najskôr v januári. Podľa Matoviča sa však Sulík ani nepokúsil o novelu, pretože sú mu zdravie a životy ukradnuté. “On kašle na tých ľudí, pre neho sú to len čísla, lebo ušetríme, keď zomrú starí a chorí ľudia… nemôžem sa už na to pozerať, je mi na vracanie z toho,” povedal takmer s plačom Matovič.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Pribudlo 20 nových prípadov, najviac ich je v tomto okrese

 ,,Je to katastrofa a nezodpovedné správanie ministra hospodárstva“, reagoval Matovič na to, že Slovensko nemá testy. “Samozrejme, že je to na jeho demisiu a bol by som rád, keby ju podal ešte do Vianoc,” uzatvoril rozhorčený premiér.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj expres

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií