fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ Harry a Ed Sheeran sa spojili v boji za duševné zdravie: Natočili vtipné VIDEO

Máte tip? napíšte nám mailom

Princ Harry je za každú srandu. Ed Sheeran za ním v tomto smere rozhodne nezaostáva. A tak sa títo dvaja sympatickí muži spojili v boji za dobrú vec.

https://www.instagram.com/p/B2osMAjFePH/

Svetový deň duševného zdravia

10. október už tradične patrí osvete týkajúcej sa duševného zdravia. Ide o problematiku, ktorá je každým rokom aktuálnejšia. Žijeme totiž v komplikovanej dobe plnej stresu, kedy nemáme čas venovať sa veciam, ktoré nám robia radosť. Na ľudí sú kladené veľké nároky, či už v pracovnej oblasti, alebo v rámci súkromného života. A tie nie vždy dokážeme uniesť. Svetový deň duševného zdravia by nám mal pripomenúť, že za psychické problémy sa hanbiť netreba a pokiaľ cítime, že už na veci nestačíme sami, mali by sme sa obrátiť na odborníkov.

Stretnutie princa Harryho a Eda Sheerana

Video, ktoré malo na oficiálnom instagramovom profile princa Harryho a Meglan Markle s názvom Sussexroyal takmer 1,7 milióna vzhliadnutí v priebehu prvých piatich hodín od svojho uverejnenia, začína tým, ako Ed Sheeran vysvetľuje, čo sa vlastne bude diať. Spevák sa vyjadril, že ho princ Harry kontaktoval s tým, aby spolupracovali na istom projekte. A tak sa Ed vydáva priamo do jeho domu. Ako dodáva, Harryho vždy veľmi obdivoval, preto sa teší, že sa s ním teraz osobne stretne. Sympatický mladík zazvoní pri dverách, pričom sa ozve melódia God Saves The Queen. Následne mu otvára samotný Harry a pozve ho dnu.

View this post on Instagram

Both Prince Harry and Ed Sheeran want to ensure that not just today but every day, you look after yourself, your friends and those around you. There’s no need to suffer in silence – share how you’re feeling, ask how someone is doing and listen for the answer. Be willing to ask for help when you need it and know that we are all in this together. #WMHD Check out the accounts below for more resources and support: @Heads_Together @Calmzone @MentalHealthFoundation @CharityNoPanic @SamaritansCharity @YoungMindsUK @GiveUsAShoutInsta @Childline_official @LetsTalkAboutMentalHealth @Jedfoundation @Pandas_UK @Charitysane @MindCharity @TimeToChangeCampaign @RethinkMentalIllness @MentalHealthMates @ActionHappiness @MHFAEngland @DitchTheLabel @TheBlurtFoundation

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Nepochopili sa?

Harry aj Ed sa posadia za stôl a začnú hovoriť na tému spoločného projektu. Oduševnene debatujú o tom, aké dôležité pre nich je hovoriť o tomto probléme. Ako sa však ukáže, zrejme sa tak celkom nepochopili. Harry sa totiž vyjadruje, aká je mu problematika duševného zdravia blízka a že považuje za nesmierne dôležité dostať ju viac medzi ľudí. Naproti tomu Ed, ako sa ukáže pri zábere na monitor jeho notebooku, mal v úmysle bojovať sa práva ryšavých ľudí. Samozrejme, ide o vtip.

https://www.instagram.com/p/B0epyweBCMq/

Spevák a princ chcú osloviť ľudí s psychickými problémami

Uverejnené video má byť akousi výzvou pre každého, kto sa necíti byť v dobrej psychickej kondícii a stále váha, či vyhľadať odbornú pomoc, alebo so svojimi démonmi bojovať samostatne. Okrem toho Harry s Edom apelujú aj na ľudí v okolí jednotlivcov postihnutých takýmito problémami. V závere obaja sympaťáci sedia spoločne na gauči a obracajú sa na verejnosť, aby sme mali všetci oči otvorené a iniciatívne oslovili tých, o ktorých si myslíme, že denne zvádzajú boj sami so sebou. Potrebujú totiž našu pomocnú ruku.

Zdroj: express.co.uk

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií