fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rakúsko otvára obchody, školy aj lyžiarske vleky. Slovákov však nepotešia

Rakúšania otvárajú obchody aj školy. Reštaurácie a hotely zostávajú zatvorené až do 7. januára. Lyžiarske vleky začnú tiež fungovať, avšak lyžovať budú môcť iba domáci!

Máte tip? napíšte nám mailom

“Tvrdé uzamknutie malo podľa Rakúskej vlády efekt, takže teraz je možné začať riešiť opatrné kroky smerujúce k uvoľneniu opatrení,” uviedol kancelár Sebastian Kurz na stredajšej tlačovej konferencii po Rade ministrov.

Presné obmedzenia aj na Vianoce

Od 7. decembra sa môže počas dňa (6:00 – 20:00) stretnúť najviac 6 dospelých a 6 detí, ktorí žijú spoločne v jednej domácnosti, s ľuďmi z inej domácnosti a to až 6 dospelých a 6 detí.

Na Vianoce a Silvester ( 24., 25., 26., 31. a 31. decembra) platí pravidlo výnimky: je možné, že sa môže celkovo stretnúť až desať ľudí bez ohľadu na počet zapojených domácností.

Obchody a služby môžu byť otvorené od pondelka, rovnako ako základné školy a škôlky. Vyššie stupne a univerzity zostávajú v dištančnom vzdelávaní.

Cudzinci pôjdu do karantény

Cudzincov prichádzajúcich z rizikových krajín však výrazne obmedzí povinná karanténa. Do rizikových krajín momentálne patria všetky susedné krajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj kurier

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií