fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rakúsko otvára od zajtra hranice so Slovenskom, Českom a Maďarskom

Od zajtra polnoci Rakúsko otvára hranice zo Slovenskom, Českom a Maďarskom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nemecko, Lichtenštajnsko a Švajčiarsko znovu otvoria uzavreté hraničné priechody do Českej republiky, Slovenska a Maďarska.

Uviedlo to v sobotu ministerstvo vnútra. Uľahčí to voľný pohyb osôb i tovaru a zlepší sa situácia, najmä pre dochádzajúcich ľudí v pohraničných oblastiach.

,,Súbežne s Nemeckom, Lichtenštajnskom a Švajčiarskom sa teraz uvoľňujú hraničné kontroly zo strany zdravotníckych orgánov a polície na hraniciach s Českou republikou, Slovenskom a Maďarskom. Kontroly by mali byť naďalej uskutočňované “len náhodne”, uviedla tlačová správa. To znamená, že nie každý vodič je kontrolovaný.

Hraničné kontroly polície, ktoré sa vykonávajú z dôvodu migrácie do Maďarska, by mali naďalej existovať.

Úplné otvorenie 15. júna

Minister vnútra Karl Nehammer (ÖVP), minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg (ÖVP) a minister Karoline Edtstadler (ÖVP) pokračujú v koordinácii so susednými krajinami. Ak to „epidemiologický vývoj umožní“, tieto hranice by sa „mohli úplne otvoriť 15. júna“.

„Naším cieľom je čo najviac slobody a čo najmenšie obmedzení. Tieto uvoľnenia vytvárajú pre ľudí v pohraničnej oblasti o niečo viac normálnosti a uľahčujú každodenným plynulý životot,“ uviedli podľa rozhlasu Nehammer, Schallenberg a Edtstadler.

Prečítajte si tiež:
Najvyššia sledovanosť a Summoner’s Cup po tretí krát pre SKT T1

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj vienna
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií