Rapper Berat sa v rozhovore vyjadril aj o dnešnej rappovej scéne a prezradil nám, aké známe mená mu v jeho tvorbe pomáhajú.

Rapper Berat sa v rozhovore vyjadril aj o dnešnej rappovej scéne a prezradil nám, aké známe mená mu v jeho tvorbe pomáhajú.

Rapper Berat prináša do svojej hudobnej tvorby ďalší singel s názvom „SOM TO JA“, čo sa o mix/master postaral známy DJ MikroMan.
Berat sa v tejto skladbe vyjadruje ohľadom toho, že je to stále on a že sa nikdy nezastaví.
My sme sa ho v dnešnom rozhovore opýtali na to, čo ho priviedlo k hudbe, aký má názor na dnešnú hudobnú scénu a mnoho ďalších pikantných informácií.

____________________________________________________________________________________________


19047583_809358509240505_1017820742_n•Čo ťa priviedlo k tomu aby si začal robiť hudbu?
Keď som mal 6-7 rokov, začal som počúvať rappovú hudbu, konkrétne Americký rap. Veľmi ma to bavilo, tak som ako 15-16 ročný chlapec začal robiť beaty. Neskôr som spoznal mladých šikovných ľud, ktorí sa tiež venujú reppu a produkovaniu hudby, a tak som zložil svoje prvé dve skladby, a nechystám sa s tým prestať.

•Dnešná rappová scéna má svoje +, ale aj -, čo si myslíš ty ohľadom terajšej scény?
Dnešná rappová scéna mi robí vrásky na čele. Mám na mysli konkrétne tých faded chlapcov, čo sa hrajú na rapperov a ich texty majú nulovú výpovednú hodnotu. Naopak cením rapperov, ktorí robia new school, ale zachovali si old schoolovu kvalitu.

•Túžiš po sláve, či to robíš preto aby si si vyjadril svoj názor?
Hudbu robím predovšetkým preto, lebo ma to baví. Chcem robiť hudbu pre čo najviac ľudí a som veľmi rad za každú pochvalu a uznanie od ľudí. Či túžim po sláve ? Túžiť po sláve v tomto smere je ako byt vlastníkom veľkej úspešnej firmu v ktorej ste teraz iba pracovník. Isteže túžim po sláve a chcem sa hudbou aj živiť , to je môj sen.

•Preferuješ viacej boombap, či trap? Keby si sa mal rozhodnúť iba za jeden štýl, že by si robil, čo by to bolo?
Boombap je klasika to všetci vieme. Ja osobne preferujem určite boombap, čo neznamená, že nespravím trap. Hudba má nekonečno štýlov a dá sa, aj opekať aj grilovať a aj variť. Ale v podstata je hudba stále tá istá, robíme to pre ľudí, pre Vás.

•Kto ti najviac pomáha v tvojej tvorbe?
V mojej tvorbe mi najviac pomáha môj producent Adrian s ktorím spolu robíme podmazy. Je to šikovný mladý chalan, ktorý spolupracuje aj s viacej známejšími menami ako Miky Mora, Tomáš Jedno, Tumor, Dawe White a mnoho ďalších.

 

zdroj:
youtube.com

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*