fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čučoriedkové palacinky s vanilkovým krémom

Chutná vôňa čerstvo upečených palaciniek, ktorá sa zakráda do vašej spálne a prebudí vás do nového dňa – existuje niečo lepšie?

Máte tip? napíšte nám mailom

Porozmýšľajte – poznáte aspoň jedného človeka, ktorý by nemiloval palacinky? Všakže vám nikto nenapadol? Existuje totiž pádny dôvod – palacinky sú jednoducho najlepšou sladkou pochúťkou, ktorá kedy jestvovala. A dokonca aj keď ich nemáte radi na sladko, musíte milovať palacinky vďaka množstvu obmien a druhov príchutí.

Takže milé gazdinky, prinášame vám ďalší jednoduchý a rýchly recept, ktorý nám do redakcie zaslala naša čitateľka. Pri príprave obeda alebo dezertu sa tak už nemusíte trápiť, ale môžete vsadiť na náš tip – Čučoriedkové palacinky s vanilkovým krémom.

Prajeme vám dobrú chuť!

Čučoriedkové palacinky s vanilkovým krémom

Počet porcií: 3

Čas prípravy: 45 minút

Ingrediencie:

CESTO:

700 ml polotučného mlieka

250 g hladkej múky

1 väčšie vajce

1 ČL cukru

štipka soli

pár kvapiek oleja

ČUČORIEDKOVÁ NÁPLŇ:

1 čučoriedkový kompót

2 dcl vody

2 PL cukru

2 PL Zlatého klasu

VANILKOVÝ KRÉM:

Zlatý klas

500 ml mlieka

1 vanilínový cukor

Postup:

1. Najprv si zo 700 ml mlieka, múky, vajíčka, cukru a štipky soli urobíme cesto. Dôkladne rozhabarkujeme, aby sme odstránili všetky hrudky. Cesto necháme chvíľu odležať.

Prečítajte si tiež:
Recept na domáce Ferrero od We lift together, ktorý zvládne naozaj každý!

2. Medzitým si pripravíme čučoriedkovú náplň a vanilkový krém. Na náplň použijeme čučoriedkový kompót, z ktorého si do šálky odoberieme 1 dcl šťavy.

Rozmiešame v nej 2 PL Zlatého klasu a cukor. Zvyšný kompót prelejeme do menšieho hrnca, dolejeme 2 dcl vody a privedieme k varu. Vlejeme doňho pripravenú zmes a povaríme 2 minútky.

Na vanilkový krém budeme potrebovať 500 ml mlieka, z ktorého si tiež odoberieme 1 dcl a rozmiešame v ňom zvyšný Zlatý klas a vanilínový cukor. 400 ml mlieka privedieme k varu, vlejeme pripravenú zmes a povaríme 1-2 minúty.

3. Cesto na palacinky nám chvíľu odležalo, ešte raz ho premiešame a môžeme z neho na poriadne rozpálenej panvici s kvapkou oleja upiecť palacinky.

4. Na hotovú palacinku rozotrieme čučoriedkovú náplň, dvakrát preložíme do tvaru trojuholníka, polejeme vanilkovým krémom a ozdobíme ľubovoľným ovocím alebo čučoriedkovou náplňou.

Zo 700 ml mlieka, múky, vajíčka, cukru a štipky soli urobíme cesto.

Pripravíme čučoriedkovú náplň a vanilkový krém.

Palacinky upečieme na dobre rozohriatej panvici.

Na hotové palacinky rozotrieme čučoriedkovú náplň.

5

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií