fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Režim protiepidemických opatrení na hraniciach sa bude od 5. júla riadiť novými pravidlami

Rozlišuje tri stupne, od ktorých sa bude odvíjať intenzita kontrol prichádzajúcich osôb.

Máte tip? napíšte nám mailom

Návrh na určenie príslušného stupňa bude predkladať na rokovaní vlády každý týždeň minister zdravotníctva. Materiál Alert systém pre prijímanie protiepidemických opatrení na vnútorných a vonkajších hraniciach SR predložil v stredu 30. júna 2021 na rokovaní kabinetu minister vnútra Roman Mikulec.

Od pondelka 5. júla 2021 bude Slovensko v II. fáze, ktorá zavádza intenzívne kontroly na hraniciach v určených časoch.

I. stupeň – zelená fáza

Polícia bude hranice monitorovať, kontroly majú byť náhodné. Policajti ich budú vykonávať v rámci bežného výkonu služby.

II. stupeň – oranžová fáza

Kontrolou prejde väčšina osôb vstupujúcich na územie SR. Čas kontroly bude striktne určený v závislosti od kategórie hraničného priechodu. Niektoré malé, menej dôležité miesta na prekračovanie vnútorných hraníc sa uzavrú.

III. stupeň – čierna fáza

Na hraniciach skontrolujú každú osobu. Kontroly sa budú realizovať 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Menšie, menej dôležité priechody sa uzavrú alebo vláda nariadi dočasné obnovenie kontroly vnútorných hraníc a určí, ktoré priechody možno využiť.

Pravidlá hraničného alert systému v grafickom znázornení

Výnimku z kontrol v II. a III. stupni bude mať nákladná doprava. Policajný zbor bude vykonávať kontroly s podporou Ozbrojených síl SR.

Prečítajte si tiež:
Pandemická komisia sprísni covid automat
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj www.minv.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií