fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ktoré ročné obdobie máte najradšej? Prezrádza to veľa o vašej osobnosti

Máte tip? napíšte nám mailom

Ktoré ročné obdobie je vášmu srdcu najbližšie a čo to o vás prezrádza?

Zatiaľ čo jedni majú radi jar, druhí milujú leto, ďalší zas obľubujú jeseň a iní nedajú dopustiť na zimu. Prečo preferujeme niektoré z ročných období pred ostatnými? Odpoveď sa pokúsili priniesť psychológovia.

Je známe, že počasie a teda i ročné obdobia majú vplyv na nás i naše správanie a náladu. Napríklad počas zimných mesiacov sa na ľuďoch zvykne prejavovať sezónna afektívna porucha, zatiaľ čo s príchodom jari sme viac pozitívni a aktívnejší. Nielen ročné obdobie má na nás vplyv, ale rovnako tak i teplota. Jedna štúdia sa napríklad zamerala na teplotu nápoja. Počas experimentu držali ľudia v ruke nápoje rôznych teplôt. Tí, ktorých nápoj bol teplí, na ostatných pôsobili sympatickejšie a pozitívnejšie. Okrem toho na nás vplýva aj svetlo. Ak ho prijímame málo, organizmus začína uvoľňovať hormóny, ktoré spôsobujú letargiu. To je príčinou, že mnoho ľudí je na jeseň a počas zimy viac depresívnych, strácajú chuť do jedla, sú viac unavení a neprejavujú taký záujem o to, čo ich inokedy baví a napĺňa.

Prečítajte si tiež:
NAKA zasahuje v Okoličnej na Ostrove, rieši obchodovanie so zbraňami

Čo o vás vypovedá vaše obľúbené ročné obdobie?

Jar

Zdroj: Pixabay

Jar je časom, ktorý považujeme za akýsi symbol znovuzrodenia po dlhých zimných mesiacoch. Začína sa otepľovať, vonku sa objavuje čoraz viac zelene. Ak je vaším obľúbeným ročným obdobím, vypovedá to o vašej túžbe po nových zážitkoch ale i obnove.

Leto

Zdroj: Pixabay

Ľudia milujúci leto sú zvyčajne extroverti, ktorí milujú život, aktívny životný štýl a cestovanie. Sú to asertívni optimisti, v spoločnosti ktorých sa ostatní cítia skutočne príjemne.

Pokračovanie na ďalšej strane

Jeseň

Zdroj: Pixabay

Po lete prichádza opäť premena. Príroda sa na jeseň sfarbí všakovakými farbami, ktoré potešia nejedného milovníka prírody. Ak je toto ročné obdobie vašim najobľúbenejším, ste človek, ktorý neustále túži po zmene.

Zima

Zdroj: Pixabay

Zimné obdobie je preferované predovšetkým intovertmi, ktorí sa najlepšie cítia v teple svojho domova.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií