fbpx
Ktoré ročné obdobie máte najradšej? Prezrádza to veľa o vašej osobnosti

Ktoré ročné obdobie máte najradšej? Prezrádza to veľa o vašej osobnosti

Ktoré ročné obdobie je vášmu srdcu najbližšie a čo to o vás prezrádza?

Zatiaľ čo jedni majú radi jar, druhí milujú leto, ďalší zas obľubujú jeseň a iní nedajú dopustiť na zimu. Prečo preferujeme niektoré z ročných období pred ostatnými? Odpoveď sa pokúsili priniesť psychológovia.

Je známe, že počasie a teda i ročné obdobia majú vplyv na nás i naše správanie a náladu. Napríklad počas zimných mesiacov sa na ľuďoch zvykne prejavovať sezónna afektívna porucha, zatiaľ čo s príchodom jari sme viac pozitívni a aktívnejší. Nielen ročné obdobie má na nás vplyv, ale rovnako tak i teplota. Jedna štúdia sa napríklad zamerala na teplotu nápoja. Počas experimentu držali ľudia v ruke nápoje rôznych teplôt. Tí, ktorých nápoj bol teplí, na ostatných pôsobili sympatickejšie a pozitívnejšie. Okrem toho na nás vplýva aj svetlo. Ak ho prijímame málo, organizmus začína uvoľňovať hormóny, ktoré spôsobujú letargiu. To je príčinou, že mnoho ľudí je na jeseň a počas zimy viac depresívnych, strácajú chuť do jedla, sú viac unavení a neprejavujú taký záujem o to, čo ich inokedy baví a napĺňa.

Čo o vás vypovedá vaše obľúbené ročné obdobie?

Jar

Zdroj: Pixabay

Jar je časom, ktorý považujeme za akýsi symbol znovuzrodenia po dlhých zimných mesiacoch. Začína sa otepľovať, vonku sa objavuje čoraz viac zelene. Ak je vaším obľúbeným ročným obdobím, vypovedá to o vašej túžbe po nových zážitkoch ale i obnove.

Leto

Zdroj: Pixabay

Ľudia milujúci leto sú zvyčajne extroverti, ktorí milujú život, aktívny životný štýl a cestovanie. Sú to asertívni optimisti, v spoločnosti ktorých sa ostatní cítia skutočne príjemne.

Pokračovanie na ďalšej strane

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Chôdza dokáže o človeku povedať veľa! Čo povie o tebe?
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.