fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská operácia na Ukrajine je podľa Lavrova v novej fáze, cieľom je úplne oslobodiť Doneckú a Luhanskú republiku

Lavrovove vyjadrenie nasleduje tvrdenia Kyjeva, že Rusko v pondelok začalo ofenzívu vo východoukrajinskom regióne Donbas.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská kampaň na Ukrajine vstupuje podľa ruského ministra zahraničia do novej fázy. Sergej Lavrov sa v utorok pre indickú televíziu vyjadril, že operácia, ako Moskva označuje inváziu na Ukrajinu, pokračuje a jej ďalšia fáza „sa teraz začína“.

Zdôraznil pritom, že ruská operácia sa zameriava na „úplné oslobodenie Doneckej a Luhanskej republiky“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Lavrovove vyjadrenie nasleduje tvrdenia Kyjeva, že Rusko v pondelok začalo ofenzívu vo východoukrajinskom regióne Donbas. Moskvou podporovaní separatisti tam s ukrajinskými silami bojujú už osem rokov a vyhlásili tam dve spomenuté republiky, ktorých nezávislosť Rusko uznalo pred inváziou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Donbas, Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská operácia na Ukrajine je podľa Lavrova v novej fáze, cieľom je úplne oslobodiť Doneckú a Luhanskú republiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií