fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ryanair patrí medzi 10 najväčších znečisťovateľov. Íri sa bránia a tvrdia opak

Máte tip? napíšte nám mailom

V rebríčku najväčších znečisťovateľov v Európe figuruje aj nízkonákladová prepravná spoločnosť Ryanair. Vedenie spoločnosti však s týmto tvrdením nesúhlasí a tvrdí opak.

Európska komisia každoročne zverejňuje rebríček, v ktorom vymenuje spoločnosti, ktoré znečisťujú naše ovzdušie najviac. Po veľmi dlhom čase sa v rebríčku neobjavila firma, ktorá neprevádzkuje uhoľné elektrárne. 

Nováčikom je, naopak, letecká spoločnosť. Je to práve jedna z najväčších leteckých spoločností v Európe, írsky Ryanair. Spoločnosť sa však týmto tvrdeniam bráni a tvrdí, že sú, naopak, najzelenšia a najčistejšia letecká spoločnosť v Európe. 

Zdroj: pixabay.com

Vedenie spoločnosti rebríček okomentovalo takto: „Cestujúci spoločnosti Ryanair vyprodukovali nižšie emisie CO2 na kilometer ako ktorákoľvek iná letecká spoločnosť.“ Zákazníci írskej spoločnosti si pri kúpe môžu zaplatiť poplatok, ktorým kompenzujú svoje ekologické náklady na let. 

O tom, ako sú lietadlá pre životné prostredie škodlivé, sme písali nedávno. V článku sme písali aj o tom, že poslanci Európskeho parlamentu sú oveľa prísnejší napríklad na automobilový priemysel. Voči leteckej doprave sú benevolentnejší, no podľa najnovších informácií by sa tento fakt mal zmeniť. Európska schéma znižovania emisií oxidu uhličitého v medzinárodnom letectve vyžaduje, aby letecké spoločnosti monitorovali a hlásili emisie od tohto roku. Naplno sa tento systém rozbehne v roku 2021. Odhaduje sa, že hustota leteckej dopravy sa v najbližších desaťročiach zvýši o 300 %.

Prečítajte si tiež:
Ďalší výpadok Facebooku najviac postihol Slovensko. Problémy hlásilo aj okolie
Zdroj: pixabay.com

Zdroj: transportenvironment.org

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií