fbpx
Škôlkárka sa stretla s vojnovým veteránom, ktorý má znetvorenú tvár. Jej reakcia vás nenechá chladnými

Škôlkárka sa stretla s vojnovým veteránom, ktorý má znetvorenú tvár. Jej reakcia vás nenechá chladnými

Malá škôlkárka robí pre vojnových veteránov veľké veci…

Temperance Pattinson je iba 5-ročná škôlkárka, ktorá od ranného detstva vyrastala s láskou k vojakom a vojnovým veteránom. Už ako trojročná začala tráviť voľný čas s veteránmi. Okrem toho sa podieľala na rôznych aktivitách, ktoré boli venované práve týmto ľuďom. Dokonca sa podieľala na založení organizácie “Pomoc pre hrdinov,” ktorá poskytuje podporu a pomoc vojakom, ktorí vo vojne utrpeli rôzne zranenia.

Takýmto vojnovým veteránom je aj Simon Brown, ktorý strávil v britských ozbrojených silách 13 rokov. Jeho život sa však zmenil počas misie Basra – Irak, kedy ho počas cesty autom zasiahol ostreľovač priamo do tváre. Náboj sa v v jeho tvári úplne roztrieštil, zničil mu ľavé oko, vážne poškodil jeho tvár i zrak pravého oka, na ktoré vidí iba na 20 percent. “Je to ako keby som sa pozeral cez zamrznuté sklo, ale tak aspoň niečo,” opisuje svoje videnie veterán.

Temperance sa so Simonom stretli, no veterán mal obavy z toho, ako škôlkárka bude reagovať na jeho tvár. Dievčatko však jeho výzor zobralo úplne v pohode a nepozeralo sa naňho s predsudkami. Dokonca viedli aj dojemný rozhovor, ktorý je zachytený na kameru.

 

 

 

 

Zdroj: Providr, YouTube

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Malé dievčatko zo Slovenska sa učí vyslovovať slovo "tyčinky". Ako sa jej to (ne)darí zachytila jej mamina a video ťa zaručene rozosmeje!
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.