fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenskú obranu posilnilo viac ako 350 vojakov aliancie, Naď považuje spoluprácu s Nemeckom a Holandskom za životne dôležitú

Spolu s nemeckými a holandskými vojakmi prišiel na Slovensko aj systém protivzdušnej obrany Patriot.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.4.2022 (Webnoviny.sk) – Na letisku v Sliači aktuálne pôsobí v rámci tzv. predsunutej prítomnosti Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) 126 holandských a 238 nemeckých vojakov.

Spolu s nimi prišiel na Slovensko aj systém protivzdušnej obrany Patriot. Ako uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti, za tento príspevok vo štvrtok osobne poďakoval nemeckej veľvyslankyni Barbare Wolfovej a tiež holandskej ambasádorke Gabriele Sancisiovej. Táto spolupráca je pre Slovensko podľa Naďa životne dôležitá.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Letecká základňa Sliač, Protiraketový systém Patriot
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskú obranu posilnilo viac ako 350 vojakov aliancie, Naď považuje spoluprácu s Nemeckom a Holandskom za životne dôležitú © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií