fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spustili registráciu na tretiu dávku. Očkovať sa začne do týždňa

Ministerstvo zdravotníctva spustilo očkovanie treťou dávkou proti koronavírusu. Podľa vyhlášky, ktorá nadobudla platnosť 11. októbra, bude možné očkovanie treťou dávkou vakcíny už od zajtra 14. októbra.

Máte tip? napíšte nám mailom

Kto dostane tretiu dávku

Tretia dávka očkovacej látky ako súčasť základnej očkovacej schémy pre imunokompromitovanú osobu bude podaná osobe, ktorá má odporúčanie na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 z dôvodu oslabenej imunity od lekára v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvo alebo lekára so špecializáciou v inom špecializačnom odbore ako všeobecné lekárstvo; určenie termínu centrálnym objednávacím systémom sa nevyžaduje.

Akou očkovacou vakcínou sa bude očkovať?

Očkovať sa bude vakcínami Pfizer alebo Moderna. Očkovaní, ktorí dostali v minulosti inú vakcínu, dostanú zrejme Pfizer alebo Modernu.

Ako sa dá prihlásiť na očkovanie?

Registrácia by mala byť spustená od stredy 13. októbra. Ľudia, pre ktorých je vakcína určená, by mali dostať pozývaciu SMS s informáciou, že majú nárok na tretiu dávku. Môže sa však stať, že nie všetci, čo tretiu dávku potrebujú, dostanú aj SMS, a preto budú potrebovať potvrdenie od lekára o oslabenej imunite.

Kde sa bude očkovať?

Očkovanie bude prebiehať vo vakcinačných centrách, t.j. tam, kde doposiaľ.

Prednostne sa budú očkovať posilňujúcou dávkou:

  • osoby staršie ako 55 rokov
  • osoby staršie ako 18 rokov s pridruženými chorobami a rizikom ťažkého priebehu ochorenia COVID-19. Ide o ľudí, ktorí boli prioritne očkovaní aj pri prvej dávke;
  • osoby staršie ako 18 rokov so zvýšeným rizikom expozície SARS-CoV-2. Ide o zdravotníkov, terénnych pracovníkov, klientov či zamestnancov v domovoch sociálnych služieb.
Prečítajte si tiež:
Princ Charles má pozitívny test na koronavírus! Kto ďalší je s ním v karanténe?
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MZSR slov-lex
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií