fbpx
Starček chodí odpočívať s mačkami. Za toto jeho konanie dostáva útulok viac darov 

Starček chodí odpočívať s mačkami. Za toto jeho konanie dostáva útulok viac darov 

Deduško svojím dobrovoľníctvom pomáha útulku viac, než by sa mohlo zdať.

Dôchodca Terry Lauerman má 75 rokov a dennodenne chodí pomáhať do útulku, kde zvykne stráviť približne tri hodiny. Zamestnanci Safe Haven Pet Sanctuary si spomínajú na deň, kedy prišiel prvýkrát. “Jedného dňa prišiel k nám do útulku a spýtal sa, či by sa mohol starať o mačky. Začal k nám chodievať denne a po nejakom čase sme mu oznámili, že je oficiálne naším dobrovoľníkom,” hovorí Elizabeth Feldhausen, zakladateľka útulku.

Terry sa o mačky príkladne stará a občas si s nimi dokonca i pospí, čo sa ukázalo ako veľmi prospešné pre obe strany. Zamestnanci útulku si starčeka a jeho pomoc obľúbili natoľko, že mu venovali i príspevok na Facebooku. Príspevok sa stal okamžite virálnym a spôsobil niečo, čo nikto nečakal − ľudia začali útulku pomáhať viac než zvyčajne. “Dostávame viac peňazí. Bežne dostávame 3- až 4-tisíc dolárov mesačne, teraz nám na účet prišlo 30-tisíc dolárov za jediný týždeň. Je to úžasné, pretože sme odkázaní iba na dary. Tieto peniaze venujeme na vytvorenie ďalších karanténnych priestorov, aby sme mohli rýchlejšie prijať viac mačiek, zaplatiť veterinárom a budovu znovu izolovať, aby sme boli energeticky úspornejší,” uviedla Feldhausen.

Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

 

 

 

Zdroj: https://www.boredpanda.com/75-year-old-volunteer-nap-with-cats-animal-shelter/

Foto: https://www.boredpanda.com/75-year-old-volunteer-nap-with-cats-animal-shelter/

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Ľudia na Vianoce darovali Slobode zvierat mnoho skvelých veci! Prišli aj známe tváre
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.