fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sudkyne Maruniaková a Haitová z Kočnerovej Threemy vypovedali na NAKA

Vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pokračujú vo výsluchoch sudkýň vo veci korupcie a podplácania. Na nitrianskej expozitúre NAKA v pondelok vypovedala Andrea Haitová, a Zuzana Maruniaková.

Máte tip? napíšte nám mailom

Andrea Haitová, ktorá je sestrou bývalej štátnej tajomníčky na ministerstve spravodlivosti Moniky Jankovskej, sa k výsluchu odmietla vyjadriť a bez slova krátko pred 14. hodinou z NAKA odišla.

Krátko po nej v sprievode svojho právneho zástupcu vyšla z budovy NAKA aj Zuzana Maruniaková, ktorá je obvinená zo zločinu prijímania úplatku a zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Práve ona mala podnikateľovi Marianovi Kočnerovi priznať právny nárok na to, aby mu televízna spoločnosť Markíza-Slovakia vyplatila zmenku v hodnote vyše ôsmich miliónov eur. Ani Zuzana Maruniaková svoju výpoveď pred vyšetrovateľom komentovať nechcela.

Zuzana Maruniaková sa cíti byť nevinná

Na výsluchu bol prítomný aj Peter Erdös, ktorý je právny zástupca Moniky Jankovskej. Podľa jeho slov sa Zuzana Maruniaková cíti byť nevinná. „To, čo sa kladie za vinu, čo sa týka týchto skutočností, tak ide o právnu kvalifikáciu a skutok pozostávajúci zo zločinu prijímania úplatku a tvrdí, že žiadny úplatok neprijala,“ uviedol Erdös.

Zuzana Maruniaková odmietla, že by vzala úplatok

Spomenul aj vyjadrenia Zuzany Maruniakovej, ktoré zaslala súdu. V časti, ktorá bola medializovaná, odmietla, že by vzala úplatok, a uviedla, že konala pod vplyvom nátlaku. „Ako som naznačil, vzhľadom na to, že médiá majú k dispozícii jej písomné vyjadrenia, tak aj z obsahu tohto písomného vyjadrenia je zrejmé, že skutok prijímania úplatku nebol obvinenou ani opísaný,“ skonštatoval Erdös.

Prečítajte si tiež:
USA klamali: Raketový útok Iránu zranil 109 amerických vojakov

Pri výsluchu sudkýň bol aj Marek Para, ktorý je právnym zástupcom Mariana Kočnera. Ten na NAKA v Nitre vypovedal vo štvrtok 23. apríla, keď sa mal vyjadriť iba k určitej svedeckej výpovedi. Podľa Paru to však neznamená, že by sa postoj jeho klienta k prípadu a vyšetrovaniu zmenil. „Nezmenil prístup, vyjadril sa k jednej osobe, ktorú bližšie špecifikovať nebudem. A vyjadril svoj názor na skutkový stav veci, to je jeho právo, ale žiadnym iným spôsobom nezmenil postoj k veci, stále sa cíti byť nevinný,“ uviedol Para.

Akcia BÚRKA

Po marcovej policajnej akcii s názvom Búrka skončilo s obvinením z korupcie a brania úplatkov celkovo 13 sudcov. Ich vypočúvanie na NAKA by malo pokračovať aj v najbližších dňoch.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií