Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Takto sa zmenil ideál mužského tela za posledných 100 rokov. Neuveríte, ale spočiatku dominovali tuky!

Ideál mužského tela nebol stále taký, aký je v súčasnosti!

Možno budete prekvapené, ale v 19. storočí boli v kurze práve objemnejší páni. Práve ich kilá navyše boli garanciou, že ide o veľmi bohatého a majetného človeka, čo zaručene ocenili niektoré ženy. Išlo o storočie, v ktorom nebolo dostatok jedla pre všetkých, a tak bola obezita symbolom vysokej spoločenskej vrstvy.

S pribúdaním rokov však bolo už jedla dostatok pre všetkých, a tak sa do popredia začali dostávať svalnáči, ktorí vytlačili tučkov. Spočiatku dominovali jemne rysovaní muži, no v 60-tych rokov prišli do popredia aj vychudnutí jedinci s dlhými vlasmi. Tento ideál sa však dlho neohrial a nahradili ho muži so železnými svalmi pripomínajúci Arnolda Schwarzeneggra.

V súčasnosti však za ideál nepovažujeme ani takýchto jedincov, ale stavili sme na prirodzenosť a v kurze sú muži so športovou postavou a vyrysovanými tehličkami.

6

To, ako sa zmenil mužský ideál krásy za posledných 100 rokov si môžete pozrieť aj v nasledujúcom videu.

Ktorý ideál mužského tela sa vám najviac páči? Napíšte nám 😉

#1

1

#22

#33

#44

#55

Zdroj: style.iprima.cz

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií