fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Takto sa zmenil ideál mužského tela za posledných 100 rokov. Neuveríte, ale spočiatku dominovali tuky!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ideál mužského tela nebol stále taký, aký je v súčasnosti!

Možno budete prekvapené, ale v 19. storočí boli v kurze práve objemnejší páni. Práve ich kilá navyše boli garanciou, že ide o veľmi bohatého a majetného človeka, čo zaručene ocenili niektoré ženy. Išlo o storočie, v ktorom nebolo dostatok jedla pre všetkých, a tak bola obezita symbolom vysokej spoločenskej vrstvy.

S pribúdaním rokov však bolo už jedla dostatok pre všetkých, a tak sa do popredia začali dostávať svalnáči, ktorí vytlačili tučkov. Spočiatku dominovali jemne rysovaní muži, no v 60-tych rokov prišli do popredia aj vychudnutí jedinci s dlhými vlasmi. Tento ideál sa však dlho neohrial a nahradili ho muži so železnými svalmi pripomínajúci Arnolda Schwarzeneggra.

V súčasnosti však za ideál nepovažujeme ani takýchto jedincov, ale stavili sme na prirodzenosť a v kurze sú muži so športovou postavou a vyrysovanými tehličkami.

6

To, ako sa zmenil mužský ideál krásy za posledných 100 rokov si môžete pozrieť aj v nasledujúcom videu.

Ktorý ideál mužského tela sa vám najviac páči? Napíšte nám 😉

#1

1

#22

#33

#44

#55

Zdroj: style.iprima.cz

Prečítajte si tiež:
Vedeli ste, že s každým znamením zverokruhu sa spája konkrétny hriech? Ktorý je ten tvoj?
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií