fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Diabol s ľudskou tvárou: TOTO sa vo filme o Tedovi Bundym nedozviete!

Máte tip? napíšte nám mailom

Strhujúci dramatický krimi triler je natočený podľa skutočnej udalosti. Pri jeho sledovaní si každý v duchu kládol otázku, či môže byť niekto, niečoho tak ohavného schopný. A to, čo ste videli, vôbec nie je všetko! Tieto fakty vo filme neodzneli, no nie sú o nič menej dôležité.

1. Sme si istí tým, že vás prekvapí, že začiatkom 70-tych rokov pracoval Ted Bundy ako dobrovoľník na samovražednej linke dôvery a jeho spolupracovníci dodnes tvrdia, že bol oduševnelý pracovník, ktorý zachránil nejeden život. Áno, naozaj.

2. Ted nikdy presne nevedel, kto je jeho otcom. Meno jeho matky je Louis Cowell.

3. Louisini rodičia, teda Tedovi starí rodičia, boli oddaní metodisti, t.j. členovia protestantských cirkví a denominácií. Metodický spôsob života zahŕňal pravidelné prijímanie eucharistie a pôsty, odopieranie si zábavy a prepychu, ako aj napomáhanie a časté navštevovanie chudobných, jasne stanovené pravidlá a tvrdú sebadisciplínu. Keď sa dozvedeli, že Louise počala Teda mimo manželstva, zahanbení ju poslali porodiť Teda v tajnosti do centra pre nemanželské matky vo Vermonte. Keď sa po niekoľkých mesiacoch vrátila späť domov, Cowellovci predstierali, že si Teda adoptovali z detského domova. Ted vyrastal vo vedomí, že Louise je jeho sestra. Neskôr sa dozvedel pravdu, no nikto presne nevie, aký starý vtedy bol.

4. Muž, ktorý bol pridelený na rodný list Bundyho ako jeho otec, Lloyd Marshall, bol predavač a veterán letectva. Bundyho matka však tvrdila, že v tom čase mala pletky s námorníkom menom Jack Worthington, ale počas vyšetrovanie nikto také meno v námorných archívoch nenašiel. A aby toho nebolo málo, viacero členov z kruhu ich rodiny tvrdilo, že je možné, že Ted Bundy bol synom svojho starého otca. Presne tak, že Louis počala svojho syna s jej otcom. Tieto tvrdenia sa však nikdy nepreukázali ako fakt, takže zostávajú len predpokladmi.

Zdroj: pixabay

5. Jeden z príbuzných opísal Tedovho dedka ako maniaka s výbušnou povahou, ktorý mal fanatickú záľubu v pornografii, ktorú mal Ted už ako dieťa pravidelne na očiach. Tiež sa vraví, že bol ním Ted sexuálne zneužívaný, no tiež to nebolo nikdy dokázané.

6. Kedy Ted začal zabíjať? Jeho prvá oficiálna vražda prebehla už keď bol dospelý, no povrávalo sa o jednej v roku 1961, keď mal 14. V tom čase bola unesená a zabitá len 8-ročná Ann Marie Burr z Tacomy. Náhoda?

Prečítajte si tiež:
Channing Tatum so svojím režisérskym filmom PES sa teší obrovskému úspechu

7. Jeho teta má tiež jednu spomienku, z ktorej jej (a nielen jej) dodnes tuhne krv v žilách. Vraj keď Teda strážila a musela u nich v noci prespať, Ted jej pod prikrývku na posteľ naukladal sadu ostrých, mäsiarskych nožov. Keď to zistila, malý Ted sa nevedel prestať smiať.

8. Ted v skutočnosti univerzitu nikdy nedoštudoval, bol vyhodený po dvoch rokoch štúdia a potom začal striedať zamestnania s minimálnou mzdou.

9. Zac Efron, ktorý stvárnil Teda vo filme tvrdí, že musel veľa meditovať, aby sa dokázal odosobniť od úlohy tohto sériového vraha.

10. Bundy mal na výške frajerku menom Stephanie Brooks, ktorá sa s ním rozišla kvôli jeho údajnému nedostatku ambícií v živote a nezrelosti. Polícia zistila, že všetky Tedove obete boli Stephanie podobné – ženy bielej rasy vo veku od 15 až 25 rokov, študentky, stredná trieda, dlhé rovné, hnedé vlasy.

Ted Bundy
Zdroj: historycollection.co

11. Ted Bundy sťal hlavu 12 ženám a mal vo zvyku si každú hlavu nejaký ten čas u seba nechať ako suvenír.

12. Vzťah Teda a Lizz nebola až taká idylka, akú vo filme vykreslili. Raz boli hore, raz dole a to najmä kvôli Tedovmu sukničkárstvu. Lizz tiež nedávali spávať často podivné predmety, ktoré u Teda nachádzala. Aj to bol dôvod, prečo nahlásila svoje podozrenie polícií.

13. Vo filme ste mohli vidieť, že Ted dostal na Floride rozsudok smrti. V skutočnosti však dostal až tri rozsudky smrti.

14. Tedova dcéra, Rose, ktorú splodil vo väzení s Carol Ann Booneovou si zmenila meno a dodnes žije mimo dohľadu verejnosti.

Zdroj: allthatsinteresting.com

15. Skutočná Lizz Kloepfer a jej dcéra sa stretli s producentom filmu a ukázali im rodinné fotky s Tedom aj listy, ktoré im poslal .

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií