fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zničili stovky životov: Toto sú najhorší sérioví vrahovia

Máte tip? napíšte nám mailom

Sérioví vrahovia – pokrivené charaktery zodpovedné za ohavné činy. Posvietili sme si na tých najbeštiálnejších. Čo myslíte, čoho najhoršieho boli schopní?

Zoznam ľudí, ktorí spáchali priam neľudské činy, je nekonečný. Existujú však notoricky známi vrahovia, ktorých každý pozná kvôli ich ohavným skutkom.

Vrah Zodiac

Namiesto toho, aby takzvaný Zodiac vraždil v tichosti, priam sa vyžíval v pozornosti médií.

Záhadný vrah zabil na konci 60. rokov 20. storočia najmenej sedem ľudí, aspoň tak to tvrdili noviny. Dokonca písal listy polícii a novinám, kde sa priznával k vraždám. Trval na tom, že zabil desiatky ľudí, konkrétne povedal, že obetí bolo až 37.

Vyčíňať začal v decembri roku 1968. Na parkovisku zastrelil dvoch tínedžerov, ktorí sú považovaní za jeho prvé obete. O sedem mesiacov na to napadol ďalších dvoch ľudí, no jeden z nich prežil. Práve po tomto incidente začali miestne noviny dostávať listy od anonymného človeka, ktorý sa vydával za chladnokrvného zabijaka.

Údajná podobizeň vraha. Zdroj: nola.com

Vrah sám seba nazval menom Zodiac. V listoch, ktoré vrah posielal policajným vyšetrovateľom, zanechával rôzne šifry a stopy ohľadne svojich minulých či dokonca budúcich vrážd. „Mám rád vraždenie ľudí, pretože je to také zábavné,” napísal v jednom liste podľa záznamov FBI. „Je to zábavnejšie ako zabíjanie divokej zveri v lese, lebo človek je najnebezpečnejším zvieraťom zo všetkých,” pokračoval ďalej anonymný odosielateľ. Zatiaľ čo sa polícia snažila rozlúštiť jeho šifry, on pobodal ďalších dvoch ľudí a zastrelil taxikára.

Z piatich listov sa údajne dokázal dešifrovať len jeden. Nikdy sa neprišlo na to, či listy posielal samotný vrah, alebo si niekto z detektívov a novinárov len vystrelil. Každopádne sa odosielateľ listov vyžíval v bezradnosti médií. V jeho poslednom liste sa písalo: Ja 37 a SFPD (San Francisco policajný oddelenie) – 0. 

Prečítajte si tiež:
Jason Momoa nie je jediný: Toto je 21 mužov, ktorým dlhé vlasy pristanú viac ako ženám
Zábery z filmu Zodiac, ktorý zachytáva vrahove zverstvá. Zdroj: indiewire.com

Zaujímavý je fakt, že sanfranciská polícia nikdy nenašla podozrivého z vrážd, prípad je dokonca stále otvorený. V roku 2007 vznikol hollywoodsky film s názvom Zodiac na základe skutočných udalostí. Zahrali si v ňom herci ako Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr. a Mark Ruffalo.

Donald Henry Gaskins

Tohto vraha poznali ľudia aj pod prezývkou vrah turistov. Samotný Gaskins prehlásil, že zabil okolo 80 až 90 ľudí, presné číslo si podľa jeho slov nepamätá. Svoje obete pred vraždou mučil, niektoré na následky mučenia aj zomreli.

Donald Henry Gaskins začal s vraždením v roku 1969, keď prepadával turistov na ich cestách v južnej časti Ameriky. Jeden svedok jeho kriminálnych činov ho usvedčil z vraždy dvoch mužov. Gaskins sa k svojim činom priznal, na základe čoho bol odsúdený na trest smrti, ktorý sa neskôr zmenil na doživotie bez akejkoľvek možnosti prepustenia.

Beštia známa pod prezývkou turistický vrah zabil údajne 80 až 90 ľudí. Zdroj: pinterest.com

Vrah si nedal pokoj ani vo väzení. Je jediným odsúdeným vrahom, ktorý zabil svojho spoluväzňa, zatiaľ čo čakal v cele na trest smrti. 

Tsutomu Miyazaki

V dôsledku svojich ohavných činov má tento vrah niekoľko prezývok, ako napríklad Vrah Otaku, vrah malých dievčat ci Drakula Miyazaki. Pôvod jeho prezývok pramení z toho, že unášal malé dievčatá, zabíjal ich a a oddával sa sexuálnym praktikám s ich mŕtvymi telíčkami. 

Prečítajte si tiež:
Chcete žiť dlhšie? Prečítajte si, ako na to
Krvilačný Miyazaki obľuboval zabíjať malé nevinné dievčatká. Za svoje činy bol popravený. Zdroj: imdb.com

V jednom prípade nielen že vypil krv svojej obete, dokonca jej zjedol aj ruku. Jeho zvrátené chute mu asi neboli postačujúce, kedže si ponechával časti tiel obetí a posielal pohľadnice rodinám zosnulých, v ktorých opisoval spôsob vraždenia.

Mizayakiho popravili v roku 2008 vo veku 45 rokov.

Ted Bundy

Bundy bol americký sériový vrah, únosca, násilník a nekrofil. Svoje vraždy vykonával na rôznych územiach v Amerike a priznal sa k zabitiu 30-tich žien.

Údajne navštevoval miesta činu a svoje obete po usmrtení sexuálne zneužil. Beštia menom Ted Bundy sťal hlavy minimálne 12 obetiam, ktoré si následne nechal vo svojom apartmáne ako trofeje.

Film o živote Teda Bundy, jedného z najbeštiálnejších vrahov všetkých čias, príde do kín už tento rok. Zdroj: biography.com

Bundy zomrel v elektrickom kresle v roku 1989 ako 42-ročný. Jeho právny zástupca vyhlásil: „Ted bol definícia bezcitného diabla”.

V roku 2019 prišiel do kín film zameraný práve na život a činy Teda Bundyho, ktorého stvárnil Zac Efron.

Lubis Garavito

Médiá ho označujú ako Le Bestia, v preklade Beštia. Kolumbia zatiaľ nepoznala horšieho sériového vraha. Priznal sa k mučeniu, znásilneniu a vražde 147 mladých chlapcov. Úrady však veria, že číslo je oveľa vyššie, mohlo by sa pohybovať okolo 300.

Za ohavné činy by Beštia mohla byť prepustená predčasne z väznice. Zdroj: imgsoup

Odsúdený bol na 1 853 rokov vo väzení, kolumbijské zákony sú však limitované len na 30 rokov. Na toľko bol aj v roku 1999 odsúdený. Je však veľmi pravdepodobné, že ho prepustia skôr za spoluprácu a dobré správanie.

Prečítajte si tiež: 

Diabol s ľudskou tvárou: TOTO sa vo filme o Tedovi Bundym nedozviete!

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií