fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Teploty dnes budú +20 °C. Jarné počasie následne skončí

Posledné dni si na väčšine územia užívame doslova jarné počasie. Teploty sa šplhajú k +20 °C, pričom na niektorých miestach ju aj prekonali. Inak tomu nebude ani dnes.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na Slovensku to v týchto dňoch vyzerá ako počas jari. Aj keď meteorologická zima končí v nedeľu, takéto vysoké teploty sú na toto obdobie nezvyčajné.

Dokazujú to aj včerajšie hodnoty, ktoré na niektorých miestach prekonali hranicu +20 °C. V tomto ohľade padol aj rekord zimy. V Hurbanove totiž namerali +20,7 °C.

Takéto teplé počasie bude pokračovať aj počas dnešného dňa. Môžeme za to vďačiť teplému vzduchu a nevýraznému poľu vysokého tlaku nad našou oblasťou. Zároveň však v brázde nízkeho tlaku vzduchu postúpi od severozápadu nad Nemecko, Poľsko a Česko studený front, ktorý ovplyvní počasie u nás počas víkendu.

Dnes však ešte stále bude prevládať jasné až polojasné počasie. V nižších polohách sa zrána a dopoludnia môžu vyskytnúť hmly alebo nízka oblačnosť.

Tá sa môže ojedinele udržať aj do popoludňajších hodín. Zároveň na severe treba k večeru počítať s pribúdaním oblačnosti a ojedinelým slabým dažďom.

Stále však bude teplo. Tam kde sa hmly rýchlo rozplynú, sa ortuť teplomera vyšplhá na +13 °C až +18 °C. V oblastiach s hmlami a nízkou oblačnosťou to bude od +7 °C do +12 °C.

Prečítajte si tiež:
Ranné teploty na Slovensku klesli pod -24 °C

Fúkať bude len slabý vietor. Popoludní na západe sa očakáva severozápadný vietor do 6 m/s.

Počasie sa mierne zmení zajtra, keď sa nad našu oblasť dostane studený front. Ten so sebou prinesie ochladenie, keď maximálne denné teploty vystúpia na približne +10 °C.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií