fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tieto sladkosti sú pre deti nebezpečné: Obsahujú alkohol

Rodičia, kupujete svojim deťom sladkosti? Potom by ste mali vedieť, že niektoré sladké maškrty sú zdraviu nebezpečné. Týka sa to najmä populárnych croissantov 7 Days či rolád Tender od Milky. Asi vás prekvapí informácia, že v týchto a mnohých ďalších výrobkoch sa objavuje alkohol.

Máte tip? napíšte nám mailom

Alkohol sa ukrýva aj v potravinách, kde by ste ho vôbec nečakali. Príkladom sú tieto nebezpečné sladkosti, ktoré napriek tomu milujú obzvlášť deti. Veľa ľudí sa domnieva, že alkohol je na etiketách jasne vyznačený. To ale nie je úplná pravda. Výrobcovia ho často uvádzajú pod inými názvami. V sladkostiach pritom môže byť etanol, etylalkohol, likér alebo rum.

Alkohol v obľúbených maškrtách

Veľkým zlom sú predovšetkým croissanty 7 Days, v ktorých by alkohol nečakal snáď nikto. Ten je ukrytý vo väčšine náplní. Objavuje sa tiež v mini rezoch, ktoré vyrába rovnaká značka. V tomto prípade však výrobca priznal, že výrobok obsahuje alkohol a zreteľne to oznámil na etikete.

Druhým „alkoholickým“ prekvapením je roláda Tender, ktorú vyrába Milka. V obchodoch nájdete rovno dve príchute, lieskovoorieškovú a mliečnu. Opäť je najväčším problémom náplň, v ktorej je percento alkoholu najvyššie.

Tieto sladkosti sú pre deti nebezpečné: Obsahujú alkohol
zdroj: Klocher/ferpotravina.cz

Nebezpečné sú aj iné sladkosti

Bezpečné nie sú dokonca ani jogurty. Dávajte si pozor predovšetkým na Rajo Mňam Duo tiramisové. Je plné ochucujúcich zložiek a okrem iného tiež kávového likéru. Pozor treba dávať aj na mrazený krém s vaječným likérom Viennettu. Alkohol obsahujú aj iné zmrzliny s príchuťou tiramisu alebo zmrzliny chutiace po rume. Príkladom je zmrzlina Carte D’or s vínom Marsala. Vo všetkých prípadoch etikety uvádzajú, že výrobok obsahuje 0,2 percenta alkoholu.

Tieto sladkosti sú pre deti nebezpečné: Obsahujú alkohol
zdroj: ferpotravina.cz

Problémov môže byť niekoľko

Informácie sú alarmujúce predovšetkým pre rodičov, ktorí chcú svojmu dieťaťu dopriať sladkú odmenu. V skutočnosti ani len netušia, že tým môžu ovplyvniť zdravie svojej ratolesti na dlhé roky dopredu. Deti si na chuť alkoholu môžu zvyknúť, čo môže viesť k neskorším problémom s alkoholizmom alebo závislosti na danom sladkom produkte.

Prečítajte si tiež:
Nič šialenejšie ťa už nenapadne: Muž si strčil do zadku rybičky, skončilo to takmer tragicky
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Som žena
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií