fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tikajú niekomu vo vašom okolí biologické hodiny? Táto žena Vám odkazuje: Do toho vás nič nie je!

Máte tip? napíšte nám mailom

Status, ktorý obletel svet

Emily Bingham, mladá spisovateľka na voľnej nohe žijúca v Michigane, zdieľala na svojom Facebookovom profile ultrazvukový obrázok  so zaujímavým statusom. Ten bol doteraz na Facebooku zdieľaný viac ako 30.000 – krát priateľmi a cudzincami, ktorí  súhlasia s jej postojom. Emily sa zamerala na bezdetné páry, ktorých sa rodina a priatelia donekonečna vypytujú, kedy budú mať dieťa. Emily chcela týmto statusom poukázať na to, nech sa ľudia prestanú  pýtať na niekoho plány o tom, kedy založiť alebo rozšíriť svoju rodinu, najmä s odkazom na “slobodného 30-nika”, “rodičov s jedným dieťaťom” a “mladými manželmi”.

Emily Facebook photo

Tento status mladej ženy obletel celý svet

“Ahojte všetci!!! Teraz, keď som si získala  vašu pozornosť týmto náhodným obrázkom bábätka z ultrazvuku, ktorý som našla na Googli, tak vám len chcem oznámiť, že akékoľvek reprodukčné plány a plány na plodenie ostatných ľudí vás nemusia vôbec zaujímať. Do toho vás nič nie je!
Predtým, než sa spýtate mladého manželského páru, ktorý je spolu zdanlivo navždy, kedy si chcú konečne založiť rodinu … než sa  spýtate rodičov  batoľaťa, kedy k nemu pribudne braček či malá sestrička… než sa spýtate 30-ročného, kedy plánuje mať deti, pretože  biologické hodiny už tikajú … ZASTAVTE SA. Prosím, prestaňte! 

Vy neviete, kto sa stretol s neplodnosťou či smúti z  potratu, alebo rieši zdravotné problémy. Vy neviete, kto má vzťahové problémy alebo je pod veľkým stresom, či  jednoducho nie je v poriadku načasovanie. 
Vy neviete, kto sa rozhodol, že to nie je pre nich práve teraz, alebo to pre nich nebude nikdy. Neviete, ako vaša zdanlivo nevinná otázka môže spôsobiť  smútok, bolesť, stres alebo frustráciu… 
Iste,niektorým ľuďom tieto otázky nespôsobujú žiadne nepokojné pocity – ale môžem vám povedať, z mojej vlastnej skúsenosti, a skúsenostiach mnohých priateľov – je viac ako pravdepodobné, že tie otázky to naozaj spôsobujú.
Zrátané a podčiarknuté:  Ak ste zvedaví, len seďte a čakajte. Nechajte ich tak, kým budú na vlastnú voľbu pripravení. 


Emily Bingham

 

Prečítajte si tiež:
Medvede sa chystajú na hibernáciu. Ktoré zvieratá v zime spia tiež?

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií