fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

To Európania by sa mali ospravedlňovať za to, čo urobili, tvrdí prezident FIFA. Kritiku Kataru považuje za pokyteckú

Gianni Infantino ocenil prácu organizátorov MS 2022 vo futbale.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.11.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentovi Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Giannimu Infantinovi sa nepáči kritika pomerov v Katare, dejisku tohtoročných majstrovstiev sveta vo futbale, zo strany európskych krajín. V Katare a najmä v hlavnom meste Dauha sú podľa vedúceho predstaviteľa svetového futbalu pripravení zorganizovať “najlepší svetový šampionát v histórii“.

Najvyšší predstavitelia Kataru sú dlhodobo kritizovaní za nedodržiavanie ľudských práv, diskrimináciu homosexuálov či zotročovanie zahraničných robotníkov, ktorí pracovali na infraštruktúre pre “mundial“. Infantino však kritikom z Európy odkazuje, aby neboli pokryteckí.

Za to, čo sme my Európania urobili za ostatných 3-tisíc rokov, by sme sa mali ospravedlňovať najbližších 3-tisíc rokov a nepoučovať iných o morálke,” povedal šéf FIFA na sobotňajšej tlačovej konferencii v dejisku MS 2022.

Fotogaléria: Gianni Infantino

Sám Infantino vraj zažil v detstve diskrimináciu a šikanu na vlastnej koži ako syn talianskych rodičov, ktorí prišli do Švajčiarska za prácou. Kým Európania podľa jeho slov zatvárajú hranice pred ekonomickými migrantmi, Katar poskytol prácu robotníkom z Bangladéša, Indie a ďalších ázijských krajín. Tí podľa rôznych ľudsko-právnych organizácií často nedostávali adekvátnu mzdu, pracovali v nevhodných podmienkach a niekoľko tisíc z nich zomrelo počas výstavby štadiónov pre MS.

Prečítajte si tiež:
Rusko trpí vážnym nedostatkom dodávok na Ukrajine, Putin vraj chce nakupovať zbrane od Kima

Katarčania v ostatných rokoch upravili svoje zákony a zlepšili podmienky pre zahraničných robotníkov. Ocenil to aj Gianni Infantino. “To, čo dokázali v ostatných mesiacoch, je vcelku úžasné,” vyslovil prezident FIFA uznanie organizátorom prvého svetového šampionátu na Blízkom východe.

Viac k témam: Diskriminácia, kritika MS 2022 vo futbale, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare, MS 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – To Európania by sa mali ospravedlňovať za to, čo urobili, tvrdí prezident FIFA. Kritiku Kataru považuje za pokyteckú © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií