fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

To najkrajšie, čo môžete vidieť na Slovensku: Prečo navštíviť Košice?

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko ponúka veľa krásnych miest, ktoré stoja za návštevu. Hoci bývalý premiér povedal, že na východe nič nie je, nenechajte sa oklamať. Navštívte Košice a presvedčte sa o opaku.

Košice za návštevu rozhodne stoja

Ak patríte k tým, ktorí sa radi túlajú po pamiatkach a hľadajú nové zákutia, Košice sú pre vás to pravé orechové. Centrum mesta pohladí dušu každého návštevníka a ani sa vám nebude chcieť odchádzať. Zaujímavé je, že Košice nemajú svoje hlavné námestie, ale Hlavnú ulicu. Nájdete tu množstvo skvostov. K najväčším lákadlám patrí jednoznačne Dóm svätej Alžbety, ktorý je najväčšou gotickou katedrálou na Slovensku. Prechádzka okolo nej je krásna aj v noci, keď je všetko vysvietené. O kúsok ďalej je očarujúca hrajúca fontána. Zahrá vám každú hodinu a určite stojí za to, aby ste na ňu chvíľku počkali.

View this post on Instagram

#košice #domsvalzbety #weekend #trip #friends

A post shared by Mirec Gorel (@mirec_gorel) on

Veľa historických pamiatok

Nájdete tu aj veľa kostolov a synagóg. Zaujme vás Kaplnka sv. Michala, Dominikánsky kostol, Seminárny kostol, Univerzitný kostol sv. Trojice, Synagóga na Zvonárskej ulici, Synagóga na Puškinovej ulici.  Urbanova veža bola pôvodne zvonica, no dnes v nej nájdete jediné múzeum voskových figurín na Slovensku. Immaculata je morový stĺp z roku 1723  a je pripomienkou moru, ktorý tu kedysi zúril. Neprehliadnete ani nádherný Jakabov palác, ktorý bol dokonca  sídlom prezidenta Československej republiky Edvarda Beneša. Máte radi remeslá? V tom prípade navštívte uličku remesiel s malými domčekmi a úžasnou atmosférou.

Košice majú veľký potenciál. Snúbi sa tu minulosť a prítomnosť, lebo okrem pamiatok si môžete užiť koncerty, výstavy i bujarý nočný život. 

Miesta, kde sa budete usmievať

Košice nie sú len o krásnych historických pamiatkach. Ak máte deti, rozhodne si nenechajte ujsť návštevu ZOO. Môže sa pochváliť aj tým, že patrí medzi tri najväčšie zoologické záhrady v Európe. Dostanete sa k nej aj MHD-čkou a užijete si naozaj krásny deň. Lákavá je aj botanická záhrada, kde si môžete pozrieť pútavé kaktusy a ďalšie zaujímavé rastlinky. Pre zmenu sa potom môžete vydať po našich inštitúciách, ktorých je tu tiež veľa: Štátne divadlo či  filharmónia, Slovenské technické a Východoslovenské múzeum či Východoslovenská galéria. Koná sa tu aj Medzinárodný maratón mieru, ktorý pozerajú aj ľudia vo svete a vidieť ho naživo musí byť veľký zážitok.

https://www.instagram.com/p/BnsmcvzBqMq/

Výborné jedlo i pitie

Ku každému výletu patrí jednoznačne aj dobré jedlo. Mnohí počas dovolenky radi ochutnajú miestne špeciality či dobré pivečko. Košice ponúkajú viac, ako by ste možno čakali. V posledných rokoch tu vyrástlo niekoľko zaujímavých reštaurácií, a tak môžete ochutnať tradičné slovenské jedlá, burgre, lákavé cestoviny či ázijské lahôdky. Košice majú svoje malé pivovary.  Bol by hriech neochutnať ich pivo. Čarovné cukrárničky ponúknu gurmánsky zážitok a možno tu nájdete aj obľúbený zákusok zo svojho detstva. Nech dostanete chuť na čokoľvek, Košice vám to určite ponúknu.

https://www.instagram.com/p/B5R9QIqhxoO/

Prečítajte si tiež:

Prenosné iglu ich ochráni pred zimou: V Košiciach myslia na ľudí bez domova

Zdroj:spoznaj.eu tipnatrip.com  fici.sme.sk  bezmapy.com aktuality.sk  kosice-estranky.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií