Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

To najkrajšie, čo môžete vidieť na Slovensku: Prečo navštíviť Košice?

Slovensko ponúka veľa krásnych miest, ktoré stoja za návštevu. Hoci bývalý premiér povedal, že na východe nič nie je, nenechajte sa oklamať. Navštívte Košice a presvedčte sa o opaku.

Pokračovanie pod reklamou

Košice za návštevu rozhodne stoja

Ak patríte k tým, ktorí sa radi túlajú po pamiatkach a hľadajú nové zákutia, Košice sú pre vás to pravé orechové. Centrum mesta pohladí dušu každého návštevníka a ani sa vám nebude chcieť odchádzať. Zaujímavé je, že Košice nemajú svoje hlavné námestie, ale Hlavnú ulicu. Nájdete tu množstvo skvostov. K najväčším lákadlám patrí jednoznačne Dóm svätej Alžbety, ktorý je najväčšou gotickou katedrálou na Slovensku. Prechádzka okolo nej je krásna aj v noci, keď je všetko vysvietené. O kúsok ďalej je očarujúca hrajúca fontána. Zahrá vám každú hodinu a určite stojí za to, aby ste na ňu chvíľku počkali.

View this post on Instagram

#košice #domsvalzbety #weekend #trip #friends

A post shared by Mirec Gorel (@mirec_gorel) on

Veľa historických pamiatok

Nájdete tu aj veľa kostolov a synagóg. Zaujme vás Kaplnka sv. Michala, Dominikánsky kostol, Seminárny kostol, Univerzitný kostol sv. Trojice, Synagóga na Zvonárskej ulici, Synagóga na Puškinovej ulici.  Urbanova veža bola pôvodne zvonica, no dnes v nej nájdete jediné múzeum voskových figurín na Slovensku. Immaculata je morový stĺp z roku 1723  a je pripomienkou moru, ktorý tu kedysi zúril. Neprehliadnete ani nádherný Jakabov palác, ktorý bol dokonca  sídlom prezidenta Československej republiky Edvarda Beneša. Máte radi remeslá? V tom prípade navštívte uličku remesiel s malými domčekmi a úžasnou atmosférou.

Košice majú veľký potenciál. Snúbi sa tu minulosť a prítomnosť, lebo okrem pamiatok si môžete užiť koncerty, výstavy i bujarý nočný život. 

Miesta, kde sa budete usmievať

Košice nie sú len o krásnych historických pamiatkach. Ak máte deti, rozhodne si nenechajte ujsť návštevu ZOO. Môže sa pochváliť aj tým, že patrí medzi tri najväčšie zoologické záhrady v Európe. Dostanete sa k nej aj MHD-čkou a užijete si naozaj krásny deň. Lákavá je aj botanická záhrada, kde si môžete pozrieť pútavé kaktusy a ďalšie zaujímavé rastlinky. Pre zmenu sa potom môžete vydať po našich inštitúciách, ktorých je tu tiež veľa: Štátne divadlo či  filharmónia, Slovenské technické a Východoslovenské múzeum či Východoslovenská galéria. Koná sa tu aj Medzinárodný maratón mieru, ktorý pozerajú aj ľudia vo svete a vidieť ho naživo musí byť veľký zážitok.

https://www.instagram.com/p/BnsmcvzBqMq/

Pokračovanie pod reklamou

Výborné jedlo i pitie

Ku každému výletu patrí jednoznačne aj dobré jedlo. Mnohí počas dovolenky radi ochutnajú miestne špeciality či dobré pivečko. Košice ponúkajú viac, ako by ste možno čakali. V posledných rokoch tu vyrástlo niekoľko zaujímavých reštaurácií, a tak môžete ochutnať tradičné slovenské jedlá, burgre, lákavé cestoviny či ázijské lahôdky. Košice majú svoje malé pivovary.  Bol by hriech neochutnať ich pivo. Čarovné cukrárničky ponúknu gurmánsky zážitok a možno tu nájdete aj obľúbený zákusok zo svojho detstva. Nech dostanete chuť na čokoľvek, Košice vám to určite ponúknu.

https://www.instagram.com/p/B5R9QIqhxoO/

Prečítajte si tiež:

Prenosné iglu ich ochráni pred zimou: V Košiciach myslia na ľudí bez domova

Zdroj:spoznaj.eu tipnatrip.com  fici.sme.sk  bezmapy.com aktuality.sk  kosice-estranky.sk

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií