fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Topánková revolúcia: Spoločnosť začala vyrábať tenisky z použitých žuvačiek

Máte tip? napíšte nám mailom

Spoločnosť Explicit Wear prichádza s revolučnou novinkou…

To, že veda a technika stále napreduje je nepopierateľným faktom. Vďaka tomu sa dnes dajú spraviť veci, ktoré sme si pred pár rokmi nedokázali ani len predstaviť a to rovno spôsobom, ktorý dokáže zároveň pomôcť prírode. Platí to napríklad aj v prípade holandskej odevnej spoločnosti Explicit Wear, ktorá prišla s nápadom vyrábať tenisky z odhodených žuvačiek, ktorých sú plné ulice.

Explicit Wear v spolupráci  s firmou Gumdrop a organizáciou cestovného ruchu IAmsterdam začala vyrábať takzvané Gumshoe. Spoločnosti spolupracovali na tom, aby zmenili syntetické vlastnosti žuvačky na úplne nový typ gumy Gum-tec. To sa im úspešne podarilo a tak sú revolučné tenisky už vo výrobe.

Zdroj: YouTube

Na výrobu jedného páru Gumshoe sa spotrebuje necelé kilo gumy, pričom v uliciach hlavného mesta Holandska nachádza približne 1 a pol milióna kíl žuvačiek, takže o materiál núdza nie je. V súčasnosti sa tieto tenisky dajú predobjednať za 232 dolárov a na trh budú oficiálne uvedené v júni tohto roku.

“Vďaka týmto teniskám urobíme veľký krok vpred a zároveň sa priblížime k čistejším uliciam,” tvrdí Mustafa Tanriverdi z marketingového a investičného oddelenia v Amsterdame.

Prečítajte si tiež:
Jogurtové mufiny pre malých i veľkých maškrtníkov

 

 

Zdroj: Good News Network, YouTube

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií