fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Triky, ktoré vám počas vašich dní zmenia život k lepšiemu

Máte tip? napíšte nám mailom

Bolesť, nervozita, nechuť do jedla, návaly tepla, slabosť a mnohé iné príznaky sú pre ženy počas menštruácie priam neznesiteľné. Existujú triky, ktoré môžu pomôcť zmierniť bolesť a zlepšiť toto nepríjemné obdobie.

Každá žena potrebuje počas menštruácie pohodlie, aby si aspoň trochu uľavila od svojej bolesti. Niektorým zaberajú tabletky, obklady, čaje. Opíšeme vám aj iné triky, vďaka ktorým budú vaše dni oveľa znesiteľnejšie.

Triky, ktoré zlepšia váš život počas menštruácie:

1. Teplé vrecko alebo ponožka

Keď máte silné kŕče, použite teplé vrecko alebo ponožku. Ponožku naplňte ryžou a dajte zohriať na minútu, dve do mikrovlnky. Takéto teple vrecko priložte na brucho. Neprikladajte na holú kožu. Po niekoľkých minútach by vám malo byť lepšie. Kúru môžete opakovať niekoľkokrát do dňa.

2. Menštruačný kalíšok

Ženy používajú tampóny a vložky počas svojich dní. Nedávnou novinkou na trhu je menštruačný kalíšok alebo menštruačný  pohárik. Je vyrobený z lekárskeho silikónu a je určený na zbieranie krvi. Zo zdravotného hľadiska je lepšou voľbou ako tampón, pretože je antibakteriálny a nespôsobuje alergické reakcie. Je ekonomický, vydrží vám aj 10 rokov. Vyprázdniť ho môžete po 4-10 hodinách a po opláchnutí ho môžete znova aplikovať. Môžete ho mať cez deň aj v noci.

Prečítajte si tiež:
Čistiacie prostriedky, ktoré používame v domácnosti, negatívne vplývajú na naše zdravie. Aké sú ich alternatívy?

3. Menštruačné nohavičky

Ide o nohavičky, ktoré majú zabrániť pošpineniu bielizne. Môžete ich nosiť, ak si nie ste isté pri tampónoch a kalíškoch. Nohavičky sú priliehavé a pevne držia vložku. Dokonca ich môžete používať aj bez vložiek či tampónov vďaka ich savému materiálu. Nohavičky zabraňujú šíreniu baktérií a plesní.

4. Konzumujte potraviny bohaté na draslík

Potraviny bohaté na draslík sú známe tým, že pomáhajú proti kŕčom. Môžete si dopriať banány, sušené ovocie, avokádo, zemiaky, ryby či mlieko.

5. Vynechajte slané pochutiny

Slané pochutiny ako čipsy, popcorn, tyčinky, slané oriešky vám môžu spôsobiť opuch. Počas svojich dní skúste tieto pochutiny obmedziť a ostať pri ovocí a nesolenom jedle.

6. Nulový kofeín

Kofeín spôsobuje horšie kŕče. Počas menštruácie by ste mali obmedziť kávu na jednu šálku denne, pokiaľ pijete viac. Rovnako sa vyhnite aj kofole či kole.

Pre vaše telo počas menštruácie sú dôležité tekutiny, ktoré doplníte vodou alebo čajom.

7. Aplikácia pre menštruáciu

Každý  má stiahnuté v mobile rôzne appky. Výborným pomocníkom pre ženy je aplikácia menštruačný kalendár. Zachytíte svoj cyklus, ovuláciu či plodné dni. Môžete zaznamenať  svoju váhu, teplotu, tabletky, symptómy, nálady a iné veci. Vďaka tejto appke môžete predísť otehotneniu alebo zistiť, kedy je najvhodnejší čas na otehotnenie. Appku si môžete stiahnuť  a vyskúšať kedykoľvek.

Prečítajte si tiež:
3 cviky, vďaka ktorým stratíte tuk na bruchu rýchlejšie

8. Lieky proti bolesti

Ženy skúšajú proti bolesti rôzne vecí od sladkostí cez čaje.  Ak už nič nezaberá, je vhodné siahnuť po liekoch proti bolesti. Nemusí vám zaberať to, čo vašej priateľke. Niektorým zaberajú mastičky, iným kvapky či prášky. Nájdite pre seba vhodný liek, ktorý vám pomôže pri neznesiteľnej bolesti.

9. Joga

Niektoré ženy preferujú šport ako liek proti bolesti.  Počas menštruácie sa neodporúča náročnejšie cvičenie. Najlepšou voľbou je joga, pretože sú cviky, ktoré vám môžu priniesť úľavu a uvoľnenie. Nezabudnite, že počas menštruácie by ste nemali robiť žiadne silové cvičenia.

Zdroj: brightside.me

Zdroj obrázka: commons.wikimedia.org

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií