fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda vidí rastúce riziko, že Rusko znovu otvorí severný front z Bieloruska

Oleksij Hromov uviedol, že ukrajinské obranné sily prijímajú opatrenia na zabezpečenie spoľahlivého pokrytia štátnej hranice Ukrajiny a mesta Kyjev zo severného smeru.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Popredný ukrajinský vojenský predstaviteľ tvrdí, že narastá nebezpečenstvo, že Rusko otvorí nový front prostredníctvom svojej koordinácie s Bieloruskom a použije ho na obmedzenie vojenských dodávok Ukrajine. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Hrozba obnovenia ofenzívy ruských ozbrojených síl na severnom fronte narastá,” povedal na tlačovej konferencii v Kyjeve vysoký predstaviteľ generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl Oleksij Hromov.

„Tentoraz sa môže smer ofenzívy zmeniť na západnú časť bielorusko-ukrajinskej hranice, aby sa prerušili hlavné logistické tepny dodávok zbraní a vojenského materiálu na Ukrajinu z partnerských krajín,” dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Hromov uviedol, že ukrajinské obranné sily prijímajú opatrenia na zabezpečenie spoľahlivého pokrytia štátnej hranice Ukrajiny a mesta Kyjev zo severného smeru. „V prípade, že sa nepriateľ rozhodne otvoriť takzvaný druhý front, konkrétne viesť útočné akcie z Bieloruskej republiky, budeme pripravení na adekvátnu reakciu,” poznamenal.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda vidí rastúce riziko, že Rusko znovu otvorí severný front z Bieloruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Stoltenberg: Rusko sa snaží zmraziť konflikt na Ukrajine, aby neskôr spustilo väčšiu ofenzívu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií