fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Upracme (si) Slovensko: Poď s nami vyčistiť mesto, vyzývajú organizátori po celej krajine

Máte tip? napíšte nám mailom
15. septembra 2018 sa Slovensko prvýkrát pripojilo k celosvetovému upratovaniu čiernych skládok World Cleanup Day. S príchodom jari však prichádzajú ďalšie skvelé možnosti, ako sa zapojiť a spoločne našu Zem „upratať”.
 

Mestá tento mesiac pri príležitosti Dňa Zeme (22. apríl) po celom Slovensku organizujú upratovanie, urobil tak napríklad aj Martin, Trnava či Stupava. 

„Aj teba hnevá, že máš v okolí neporiadok? Že chodievaš pravidelne do nášho krásneho Stupavského parku, kde vidíš smeti v tráve? Že ľudia hádžu špaky, obaly a plastové fľaše na zem namiesto do koša? Poď s nami upratať Stupavu tým, že vyčistíš svoje okolie,” vyzývajú organizátori v spolupráci s iniciatívou Upracme Slovensko na účasť.

V redakcii vnímame podobné témy ako mimoriadne dôležité pre našu budúcnosť. Písali sme napríklad o projekte Ekoista.sk, o tom, že Európska únia schválila zákaz používania jednorazových plastov, ale aj o náramku z recyklovaného odpadu.

Čistenie sa uskutoční vo viacerých mestách počas celého apríla.

Ľudia počas World Cleanup Day upratujú znečistené miesta po celom svete. Zdroj: worldcleanupday.org

Upracme Slovensko spoločne

Svetový deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia.

Prečítajte si tiež:
Greta Thunberg sa vracia do Európy opäť loďou, tentokrát však vsadila na komfort

Iniciátorom bol environmentálny aktivista, senátor Spojených štátov z Wisconsinu, Gaylord Nelson, a pripomíname si ho od roku 1970. Jeho cieľom je upozorňovať na to, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia ju chrániť aj pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi.

Najbližšie upratovania:

  • 27.4.2019 je Veľké jarné upratovanie po celom Slovensku pri príležitosti osláv Dňa Zeme. Prihlásiť sa môžete napríklad ako organizátor.
  • 21.9.2019 je Svetový čistiaci deň, kedy sa spoja ľudia po celom svete, aby spravili krok pre čistejšiu Zem a našu budúcnosť.

A ak chcete prispieť a pomôcť na sociálnych sieťach, nezabúdajte na hashtagy #upracmeslovensko a #worldcleanupday.

„Rieky a vodné zdroje sú nesmierne dôležité pre náš ekosystém, 22. marca sa v Martine zbierali odpadky poctivo aj popri brehoch Jordánu najmä vďaka dobre vyzbrojeným dobrovoľníkom,” píše iniciatíva Upracme Slovensko na stránke.

Nebuďme preto ľahostajní a upracme Slovensko spoločne.

1. jarné upratovanie aj pri brehoch Jordánu

Rieky a vodné zdroje sú nesmierne dôležité pre náš ekosystém, v nedeľu sa v Martine zbierali odpadky poctivo aj popri brehoch Jordánu najmä vďaka dobre vyzbrojeným dobrovoľníkom :)#upracmemartin #upracmeslovensko

Zveřejnil(a) Upracme Slovensko dne Pátek 22. března 2019

 

Prečítajte si tiež:
Valentínsky Leoš Mareš: Ľubostné listy sú sexi, to cítime všetci. Akurát ich vedieť napísať!
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií