fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štýlové legíny z UTOPY STORE pre každú postavu: V čom tkvie úspech tejto značky? (ROZHOVOR)

Máte tip? napíšte nám mailom

Niet nad pocit pohodlného oblečenia, ktoré nikde neťahá a v ktorom môžeš ležať, športovať, skákať, behať či robiť kotrmelce. Česká značka UTOPY sa špecializuje na výrobu štýlových legín, pričom kladie dôraz najmä na kvalitu materiálov. Tie dovážajú z Talianska a Španielska.

Značka prešla rebrandingom a Tomáš Pittner z UTOPY nám porozprával aj o tom,

  • prečo sa zameriavajú na legíny,
  • či sa oplatilo všetko pozastaviť a vybudovať značku opäť od nuly a
  • či je tento kúsok oblečenia vhodný len pre štíhle postavy.

Jeden z našich nových kousků. Nový materiál jimž je nylon zaručuje nádherný pocit při nošení. Take je tu nově vyšší pas, který perfektně padne. A více novinek naleznete na našem novém webu https://utopy.cz

Zveřejnil(a) UTOPY store dne Pátek 31. května 2019

Prečo práve legíny? Zdá sa vám, že je ich na trhu málo?

Je i nie je. Všeobecne je na našom trhu prebytok legín, ale takých, ktorú sú kvalitné a majú zaujímavý dizajn, je málo. Na začiatku mi prekážalo, že bežne dostupné legíny majú konzervatívne (ba až nudné) farby, a tak som začal navrhovať extravagantné dizajny. I vzhľadom na to, že si prajem, aby boli zákazníčky maximálne spokojné a oblečenie nereklamovali, zvolil som veľmi kvalitný materiál, ktorý som už od začiatku testoval. Aj vďaka tomu máme teraz vyšší praktický pás, perfektný nylonový materiál a tiež farby, ktoré držia tak, ako by mali. Dovolím si povedať, že toto spojenie u nás mnoho firiem neponúka.

V súčasnosti u vás prebieha proces zmeny. Vyplatil sa vám tento krok, kedy ste na nejaký čas prerušili fungujúci e-shop, pozastavili ho, stiahli mnoho produktov, vytvorili novú vizuálnu identitu a v podstate ste vybudovali značku opäť od nuly?

K procesu zmeny značky a vizuálnej identity sa schyľovalo už dlhšiu dobu a musím povedať, že to bol nutný krok. Od začiatku som chcel budovať kvalitnú značku s presahom do ďalších krajín, čo s pôvodným konceptom nebolo možné. Prerod je už takmer pri konci a začína sa ukazovať, že sme urobili dobre. Mať zrazu ucelenú vizuálnu identitu a výrobu úplne vo vlastnej réžii prinieslo na jednej strane veľa stresu, ale na strane druhej tiež neskutočnú voľnosť. Výsledkom je skutočnosť, že môžeme pripravovať nové produkty a viac experimentovať s materiálmi aj s dizajnmi.

Prečítajte si tiež:
Svadba alebo rozlúčka: S týmto luxusným obrom sa aj vy môžete cítiť ako celebrita!

Zatiaľ vo vašom e-shope môžeme nájsť len legíny, ale vieme, že postupom času toho bude dostupného viac. Čo, ako a kedy?

Už môžem prezradiť, že pracujeme na dámskych body, ktoré by mali byť dostupné už v priebehu niekoľkých týždňov. Bude to pre nás i pre naše zákazníčky úplná novinka, takže sa veľmi tešíme na ich reakcie. Zo staronových kolekcií obnovíme na konci prázdnin mikiny, ktoré u nás boli zo začiatku veľmi populárne.

Na vašom webe píšete, že milujete Českú republiku a povestné zlaté české ručičky a že šijete v českých dielňach. Predpokladám teda, že sa otvorene staviate proti detskej pracovnej sile.

Áno, jedným z mojich hlavných cieľov je a vždy bude podporovať našu krásnu zem. V minulosti sme boli svetovou veľmocou vo výrobe oblečenia a rád by som túto zašlú slávu aspoň sčasti obnovil. Taktiež mi vždy prekážala výroba nekvalitných produktov a nespokojní zamestnanci. Aj preto som nikdy neuvažoval nad tým, že by som oblečenie vyrábal v krajinách, kde používajú nekvalitné materiály a kde sa využíva detská pracovná sila.

Prečítajte si tiež:
Na ktoré obľúbené športy najviac Slováci podávajú?
Zdroj: UTOPY
Pre koho sú určené legíny UTOPY a kto ich najviac kupuje? Sú navrhnuté len pre štíhle postavy?

Jednou z vízií pre rebrandovanú značku bolo, že každá žena môže nosiť legíny alebo ostatné oblečenie značky UTOPY. Primárne mi ide o krásu ženy, ktorú rád podporujem tým správnym materiálom a strihom. A skúsenosti teraz ukazujú, že je to tak správne. Veľa zákazníčok nám po vyskúšaní legín povedalo, že aj napriek tomu, že nemajú štíhlu postavu, tak konečne našli niečo, čo im perfektne sadne. A prekvapivo sa nám predáva viac legín vo väčších veľkostiach. Verím, že v tom správnom oblečení môže byť každá žena krásna.

Zákazníci v hodnoteniach ospevujú rozmanité dizajny. Kam na ne chodíte?

Inšpiráciou čerpám predovšetkým z cestovania. A nemusí ísť len o zahraničie, ale tiež o našu prírodu a mestá. Občas iba tak blúdim, pozorujem miestny šum a vo chvíli, kedy si prečistím hlavu, nápady prichádzajú samy. Najťažšie v tomto prípade je vybrať to, čo sa má realizovať najskôr. Keby som mohol, vytvoril by som všetko hneď.

UTOPY store nájdete v Prahe na Plzeňskej 163/60. Nám cezpoľným bude musieť stačiť e-shop www.utopy.cz, prípadne môžeme sledovať ich Facebook aj Instagram, aby nám nič neuniklo.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií