fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: V Indii platí úplný zákaz vychádzania na 21 dní

V Indii sa rozhodli, že sprísnia bezpečnostné podmienky. Rozhodli, že vstúpi do platnosti zákaz vychádzania na 21 dní.

Máte tip? napíšte nám mailom

Kým čínske mesto Wu-Chan sa po prekonaní epidémie nového koronavírusu vracia ku starým zvyklostiam, ostatné krajiny koronavírus poriadne zamestnáva. Viaceré krajiny majú problém s nedostatkom zdravotníckych pomôcok, vrátane rúšok a respirátorov. Sú však krajiny, ktoré zaznamenali aj veľmi vysoké čísla úmrtí. V Európe k ním patria Španielsko a Taliansko. Do dnešného dňa v Taliansku zomrelo takmer 7-tisíc ľudí medzi ktorými sú predovšetkým starší ľudia.

V Indii platí zákaz vychádzania

Indický premiér Naréndra Módí ešte včera nariadil “úplné” obmedzenie pohybu osôb v krajine na 21 dní s cieľom zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Nariadenie v krajine, ktorá má 1,3 miliardy ľudí, začalo platiť od polnoci a týka sa všetkých 36 indických štátov a teritórií.

“Od dnešnej polnoci bude celá krajina pod zámkom, aby sme zachránili Indiu, zachránili každého občana, vy, vaša rodina… každá ulica, každá štvrť bude zablokovaná,” povedal indický premiér.

Agentúra AP poznamenala, že zákaz vychádzania je najrozsiahlejšie opatrenie na svete v boji proti pandémii koronavírusu.

agentura
India sprísnila bezpečnostné opatrenia. Zdroj: TASR

Televízia Ta3 priniesla informáciu, že dodávky vody, elektriny, zdravotnícke a ďalšie základné služby zostanú zabezpečené. Všetky obchody, obchodné centrá, továrne, dielne, kancelárie, trhy a bohoslužby budú zatvorené, resp. zrušené. Diaľkové autobusy a metro dočasne nebudú premávať. Počas tohto obdobia sa tiež zastaví stavebná činnosť. Indické úrady v utorok informovali o 469 potvrdených prípadoch nákazy, ktorej tam doposiaľ podľahlo desať ľudí.

Prečítajte si tiež:
Čaká nás vyšší počet testovaní na COVID-19. Pred každou nemocnicou budú odberné miesta, tvrdí Matovič

Koronavírus na Slovensku

Na Slovensku pribudlo počas utorka 12 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, celkový počet evidovaných prípadov ochorenia COVID-19 teda stúpol na 216. Na dnešnom tlačovom brífingu o tom informoval predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO).

Ako premiér priblížil, počas utorka bolo otestovaných 304 vzoriek, 12 bolo pozitívnych. Z nových prípadov ide o deväť mužov a tri ženy. Jeden pacient je s bydliskom v Martine. Ďalší bol zachytený cez karanténu v Gabčíkove. Podľa slov premiéra sa tak toto karanténne opatrenie javí ako účinné. Ďalší je prípad osoby s bydliskom v Hanušovciach nad Topľou. Traja pacienti sú z Bratislavy, jeden pacient zo Záhorskej Vsi, ďalej pribudol prípad v Považskej Bystrici, Novej Dubnici, Zázrivej, v Slovenskej Ľupči a v Lučenci.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií