V okovách- príbeh desiatich doživotne odsúdených väzňov sediacich v Leopoldove

V okovách- príbeh desiatich doživotne odsúdených väzňov sediacich v Leopoldove

reklama

Časť 2: Miroslav Dubaj

Pri čítaní týchto riadkov si neoddýchnete. Ponoríte sa do mrazivej tmy mužov, ktorí žijú s tým, že už možno nikdy neuvidia svetlo slobodného sveta. Nezacítia ako chutí voľnosť. Pravdepodobne nikdy neopustia múry Leopoldovskej väznice a ak áno, budú len premiestnení do inej. V desiatich dieloch vám prinášame spovede desiatich doživotne odsúdených väzňov, ktorých pred pár rokmi vyspovedal slovenský spisovateľ Dávid Kičin.

V prvej časti sme vám priniesli príbeh Miroslava Borbélyho, ktorý bol doživotne odsúdený za vraždu dvoch osôb.

Doživotné väzenie zrejme nikdy neopustí ani druhý odsúdený Miroslav Dubaj, v  minulosti viac krát trestne stíhaný kvôli autám. Dnes sedí za vraždu svojho svokra a poštárky.

reklama

V septembri 2007 bol v spánku zadusený 56 ročný Ján Kohút. Po vražde bolo jeho telo odvlečené na pole. Našlo sa až po mnohých mesiacoch, ohlodané zverou a rozložené. Vtedy už nebolo možné zistiť, či jeho smrť zapríčinil niekto iný. Miroslav a jeho žena si užívali peniaze z dedičstva a život išiel ďalej. Ako to však býva, peniaze sa vytrácajú rýchlo. A tak bolo treba niečo opäť vymyslieť.

Medzičasom sa s manželkou rozviedli no naďalej spolu zostali žiť.Tri roky po prvej vražde Miroslav spáchal ďalšiu. Vo februári 2010 surovo zmlátil poštárku Martu Ondrušovú, ktorá v dôsledku úderov upadla do bezvedomia. Hneď po tom ju Dubaj odvliekol do nevykurovanej kúpeľne, uložil ju do vane a z poštárskej tašky ukradol 400€ a stravné lístky v hodnote 20€. Zmyl zo seba krv, počkal na svoju družku a spoločne odišli na nákupy. Správa o tom, že zmizla obľúbená poštárka sa však rozchýrila rýchlo a svedkovia potvrdili, že naposledy vchádzala do domu, ktorý Miroslav a jeho žena zdedili po Jánovi Kohútovi. Polícia po prehliadke domu bohužiaľ potvrdila to, čoho sa Martina rodina obávala. Bezvládne telo ženy našli dobité vo vani. Marta zomrela na následky zranení a podchladenia.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  V OKOVÁCH - PRÍBEH DESIATICH DOŽIVOTNE ODSÚDENÝCH VÄZŇOV SEDIACICH V LEOPOLDOVE

Ak sa pýtate, čo za človeka bez mihnutia oka kvôli pár eurám a úbohému dedičstvu pripraví o život dvoch ľudí, pýtate sa správne. Treba však povedať, že Miroslav Dubaj je duševne zaostalý a podľa všetkého si neuvedomoval, kam svojim konaním zachádza. Počas vyšetrovania sa k svojim skutkom priznal. 11. októbra 2010 bol Špecializovaným súdom odsúdený na 23 rokov väzenia za vraždu Jána Kohúta. Zároveň bol uznaný za vinného z vraždy Marty Ondrušovej a trest sa mu zvýšil na doživotie. Jeho bývalá žena bola uznaná za vinnú pre iniciatívu vrážd a za napomáhanie jej bol uložený trest vo výške 23 rokov odňatia slobody.

Miroslav a jeho družka po vynesení rozsudku. Zdroj: pluska.sk

V listoch, ktoré si Miroslav Dubaj posielal s Dávidom Kičinom tvrdí, že svojho svokra nezabil. To, čo je napísané v jeho spise o vražde Jána Kohúta označuje za klamstvo. Vraj len nemali nikoho, na koho by „to“ hodili.K vražde poštárky Marty bol podľa jeho slov dotlačený POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

reklama
Google+ Linkedin