fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Starobylý chrám ukrýva obrazec, ktorý šokuje. Jeho pôvod si nik nedokáže vysvetliť

Máte tip? napíšte nám mailom

2 000-ročný chrám v Indii ukrýva skutočne nevysvetliteľný objav…

V indickom meste Tiruchirappalli sa nachádza starobylý chrám, ktorý ukrýva skutočne exemplárny obrazec. Na jednom z pôvodných stĺpov sa totiž nachádza zobrazený muž, ktorý sedí na bicykli. Na tom by možno nebolo nič zvláštne, keby indická svätyňa nebola stará 2 000 rokov a prvé zmienky o bicykloch pochádzajú z Európy a datujú sa až v 19. storočí.

Nález objavený na stĺpe svätyne Panchavarnaswamy, ktorá bola postavená počas indického obdobia Chola možno vidieť vytesanú podobizeň muža, ktorý sedí na bicykli, ktorého vzhľad je pomerne moderný. Vyobrazený dopravný prostriedok má totiž sedadlo i pedále, pričom prvé bicykle nimi vybavené neboli a cyklisti sa odrážali nohami od zeme.

“Tento zaujímavý úkaz sme našli v tmavom kúte chrámu na jednom zo stĺpov. Znamenalo by to, že prvé zmienky o bicykli  sú 2000 rokov staré a pochádzajú z Indie?” zamýšľa sa Praveen Mohan, objaviteľ nálezu.

Preskúmať tento obrazec sa ešte v roku 2015 rozhodol aj amatérsky historik doktor Kalaikovan. Ten prišiel s možným vysvetlením zatiaľ neobjasneného a nevysvetleného nálezu. Podľa jeho slov chrám prešiel v dvadsiatych rokoch minulého storočia veľkou rekonštrukciou a práve v tom čase zažívali bicykle na trhu rozmach. Je preto možné, že niektorý z reštaurátorov bol týmto dopravným prostriedkom fascinovaný natoľko, že sa ho rozhodol zvečniť do stĺpa.

Prečítajte si tiež:
3 sestry si zarobili na daroch viac ako 75 000 Libier. Sleduj aká je ich náplň práce

 

 

 

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/13/1726209/VIDEO-V-2000-rocnom-chrame-narazili-na-nevysvetlitelny-objav–Nikto-netusi–ako-sa-to-tam-vzalo

Foto: https://www.youtube.com/watch?v=9zHHPCAao4k

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií