fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojenské cvičenia v Bielorusku podľa Británie neohrozujú Ukrajinu, neočakávajú odchýlku od bežného cvičenia

Rusko sa pravdepodobne pokúsi zveličiť hrozbu, ktorú bieloruské manévre pre Ukrajinu predstavujú.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2022 (Webnoviny.sk) – Britská armáda v súčasnosti neočakáva, že by vojenské cvičenia v Bielorusku predstavovali hrozbu pre Ukrajinu. Ministerstvo obrany v Londýne vo štvrtok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedlo, že Rusko sa pravdepodobne pokúsi zveličiť hrozbu, ktorú tieto manévre pre Ukrajinu predstavujú, „aby upevnilo ukrajinské sily na severe a zabránilo im, aby sa zapojili do bitky o Donbas“. Odchýlka od bežnej cvičebnej aktivity sa neočakáva, konštatoval rezort.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Britské ministerstvo obrany vydalo stanovisko po tom, ako Bielorusko oznámilo bleskové vojenské cvičenia. To vyvolalo podozrenie na Ukrajine, pretože Rusko použilo Bielorusko na presunutie vojsk na začiatku vojny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojenské cvičenia v Bielorusku podľa Británie neohrozujú Ukrajinu, neočakávajú odchýlku od bežného cvičenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií