fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rodičom sa vyhrážal zabitím. Slovenskí policajti situáciu vyriešili skutočne nečakane

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovenskí policajti vyriešili vyhrotenú situáciu skutočne kuriózne.

Policajti a policajtky sa pri výkone služby stretávajú s rôznymi prípadmi, od tých menej závažných, po tie skutočne vážne. Jeden z tých vážnejších sa odohral v Galante, keď sa syn vyhrážal svojim rodičom tým, že ich zabije. Tí v strachu o holý život opustili byt a privolali mužov zákona ale i záchranárov.

Dvojica policajtov sa po príchode na miesto činu ihneď presunuli k dverám bytu, v ktorom sa nachádzal labilný muž. Aj keď im rodičia poskytli kľúč od zámky, dnu sa dostať nemohli, pretože syn sa zamkol. Snažili sa teda so zamknutým chlapom komunikovať a vyzývali ho, aby ich pustil dnu. On im však vulgárne nadával a vyhrážal sa, že sa zabije.

Po chvíli prestal policajtom odpovedať a tak boli nútení dvere vykopnúť. Pri bytovej prehliadke našli v jeden z izieb muža čupiaceho na parapete. V jednej ruke mal nôž s asi 20 centimetrovou čepeľou a v druhej mobilný telefón. Mužov zákona v byte sprevádzali i záchranári, no muž bol ochotný komunikovať s policajtmi iba osamote.

Prečítajte si tiež:
Oznámenie: Ministerstvo školstva: Usmernenie č. 3 k šíreniu koronavírusu

Policajtom sa napokon podarilo muža presvedčiť, aby odhodil nôž a zliezol z okna, no museli mu sľúbiť, že si spolu zahrajú na hracej konzole. Prísľubom si získali jeho dôveru a tak bol ochotný spolupracovať a správal sa pokojne. Predstava, že si spolu zahrajú, nakoniec zachránila celú situáciu a muža tak policajti odovzdali do rúk lekárom.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií