fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výnimku zo štátnej karantény by mohli dostať aj opatrovateľky v Rakúsku

Výnimky z povinnej štátnej karantény by sa mohli týkať širšieho okruhu osôb a pohraničných oblastí, než len zdravotníckych pracovníkov a prihraničných krajov v Českej republike.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pred rokovaním ústredného krízového štábu to vo forme chystaného návrhu predniesol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Martin Klus (SaS).

,,Radi by sme, aby sa viaceré skupiny dostali do širšieho poľa výnimiek, vyzerá to tak, že by sa to mohlo vzťahovať aj na tých, ktorí pracujú v sociálnych službách, a nielen v Českej republike, ale aj v Rakúsku,” uviedol Klus. Výnimka by sa vzťahovala na Slovákov pracujúcich v spolkových krajinách Dolné Rakúsko, Burgenland a Viedeň. Aj im by stačilo preukázať sa potvrdením od zamestnávateľa a negatívnym testom na COVID-19.

Ďalším navrhovaným opatrením je nahradiť požadovaný negatívny test so 48-hodinovou platnosťou certifikátom, ktorý má štvordňovú platnosť.

Do poľa výnimiek navrhuje rezort zaradiť aj študentov z Českej republiky, Rakúska i Maďarska. V prípade pendlerov by sa podľa Klusa mohla výnimka vzťahovať aj na osoby žijúce v spoločnej domácnosti. Rezort navrhuje rozšíriť výnimky od štvrtka (30. 4.), pred prvým májovým predĺženým víkendom. “Termín však určí ústredný krízový štáb,” doplnil.

Prečítajte si tiež:
Vedci v tom majú jasno. Určili, po akom období by ste mali priviesť na svet ďalšie dieťa. Súhlasíte s nimi?

Klus takisto informoval o tom, že naďalej sa konajú rokovania o tzv. dovolenkových koridoroch. ,,Zatiaľ sú to rokovania multilaterálneho charakteru, budeme o tom hovoriť aj v stredu (29. 4.) na úrovni rokovania ministrov V4,” priznal Klus. Máme záujem túto tému otvárať, budeme to musieť riešiť aj s ministerstvom dopravy a hospodárstva. Pracuje sa na tom,” ubezpečil.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií