fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Recept na skvelý čokoládovo – ovocný cheesecake

Máte tip? napíšte nám mailom

My vám prinášame recept na chutný a krásny koláč, ktorý je sladký, ale zároveň svieži. Jeho príprava sa môže niekomu zdať náročnejšia, ale zvládnuť sa to dá a za výsledok to určite stojí! Tak šup-šup do záhrady (alebo do potravín :)) po ovocie a ideme si spoločne prejsť recept od Patris a Stanleyho z We lift together – recept na čokoládovo – ovocný cheesecake.

Recept na čokoládovo - ovocný cheesecake
Zdroj: welifttogether.com

Korpus: (forma s priemerom 16cm)

100g vločiek

40g kokosového oleja

20g medu

Plnka:

400g jemného tvarohu

150g horkej 80% -nej čokolády

20g stévie

čerešne (alebo iné letné ovocie)

Postup:

1. Najprv upečieme korpus. Všetky suroviny naň zmiešame dokopy – vznikne nám veľmi hustá hmota. Tú natlačíme do formy vystlanej papierom na pečenie. Korpus dáme piecť na 10-15 min (kým vločky nebudú zlatisto-hnedej farby) na 180°C.

2. Potom si vo vodnom kúpeli roztopíme čokoládu a tvaroh zmiešame so stéviou. Keď nám čokoláda mierne vychladne, primiešame ju k tvarohu. Pozor, toto musí byť rýchle, pretože čím viac sa čokoláda ochladzuje, tým viac tuhne. Rýchlo to vylejeme na korpus a uhladíme. Nakoniec navrch poukladáme ovocie.

Prečítajte si tiež:
Horniacky guľáš - nahradí polievku, aj hlavné jedlo

3. Hotový cheesecake môžeme, ale nemusíme dať stuhnúť do chladničky – je to na vás. Podávame ho pri izbovej teplote.

Recept na čokoládovo - ovocný cheesecake
Zdroj: welifttogether.com

Zdroj: welifttogether.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií