fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na XBody Bratislava nedá dopustiť ani Lucia Mokráňová: Prezradila nám, prečo ho odporúča aj svojim klientom

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudia si v dnešnej uponáhľanej dobe nenájdu veľa času na cvičenie. Výsledkom sedavej práce je nedostatok pohybu a s tým spojené zvyšovanie váhy, bolesti kĺbov či svalov, zhoršenie zdravotného stavu. Skúste si ale predstaviť, že by ste si za krátkych 20 minút nahradili 3 až 4 návštevy fitka. Že nemožné? XBody Bratislava vás vyvedie z omylu rovnako ako vyviedol nás. 

V jednej z prevádzok XBody Bratislava nás víta usmiaty tréner Gabriel. Má nám názorne ukázať nový typ cvičenia, na ktoré pravidelne chodí aj bývalá hviezda TV šou Farma Lucia Mokráňová. Keď sa s kolegom  Stanom pred piatimi rokmi začali venovať cvičeniu XBody, na Slovensku bolo v plienkach. Teraz robia osobných trénerov politikom, vrcholovým športovcom, šoubiznisovým hviezdam aj úplne obyčajným ľuďom – spomenúť môžeme napríklad čerstvé mamičky Jasminu Alagič Vrbovskú či Mary Bartalos, ale aj Zuzanu Vačkovú alebo Evu Cifrovú.

Gabriel nás zasvätil do podrobností o cvičení XBody. Zdroj: Eva Jonisová

Alternatíva cvičenia v kozmonautike

Tajomstvo zaručených výsledkov v rekordne krátkom čase tkvie v obleku, ktorý do tela vysiela elektrické impulzy, a tým aktivuje všetky svaly; aj tie ktoré sa pri bežnom cvičení nezapájajú. Tento koncept pochádza z elektroliečby, kedy sa elektrický impulz využíval čisto na liečebné účinky. Rozdiel je ten, že zatiaľ čo pri elektroliečbe ide skôr o lokálnu vec, kedy sa elektródy priložia na konkrétne miesto, XBody Bratislava používa komplexný stimulačný oblek, ktorý pôsobí na celé telo naraz.

Cvičením spevňujete postavu, budujete svaly, zlepšujete kondíciu, odstraňujete bolesti chrbta, kĺbov a najmä u žien výborne pôsobí na celulitídu. Za 20 minút vedia tréneri zo zákazníka veľmi jednoduchými cvikmi vytlačiť maximum a jedno takéto cvičenie nahrádza 3 až 4 návštevy fitness centra. 

https://www.instagram.com/p/BlGNUpIAvNk/

Elektrické impulzy používali aj astronauti, pretože v beztiažovom stave sú svaly stále uvoľnené a nedochádza tam ku svalovej kontrakcii. Svalstvo atrofuje (odchádza) a toto bola jedna z metód, ako ho vedeli dostatočne stimulovať.

Rozhodli sme sa, že to všetko znie veľmi lákavo a musíme to vyskúšať na vlastnej koži. Náš úsmev alá “20 minút je príliš krátko na to, aby nás niečo vyšťavilo” nám pomerne rýchlo zmizol z tváre.

Prvá skúsenosť s XBody

Samotnému cvičeniu predchádza analýza zákazníka, jeho športových aktivít a zdravotného stavu, pretože ku každému tréneri pristupujú veľmi individuálne a ponúknu mu cvičenie ušité na mieru. Preto nezáleží na tom, či sa profesionálne venujete športu, alebo nie, či ste čerstvá mamička po pôrode, alebo dôchodca – XBody je určené pre všetkých bez rozdielu.

Ak máte husiu kožu z predstavy, že sa budete musieť striktne riadiť prísneho jedálnička, opäť vás vyvedieme z omylu. Pre rýchlejšie výsledky to chce úplný základ – nezabudnúť raňajkovať, jesť pravidelne, vyhnúť sa osladeným vodám, jesť menej pečiva, sladkého, obmedziť alkohol. ‚Ak len toto zvládneme dodržiavať, s telom dokážu ľudia naozaj zázraky,” potvrdzuje Gabriel.

https://www.instagram.com/p/BYa-3EVgjiX/

Prečítajte si tiež:
Na medzinárodných veľtrhoch cestovania a gastronómie zažijete všetky vône, chute a farby

Elektrické impulzy nie sú pre telo invazívne, ale, naopak, úplne prirodzené. Mozog ich vysiela do svalov aj pri úplne jednoduchých pohyboch, napríklad pri chôdzi. „My používame ten istý elektrický impulz. Napájame sa na rovnaké nervové vlákno a vyvolávame tým svalovú kontrakciu, to znamená, že sval sa stiahne a uvoľní. Vieme akurát ovplyvniť dĺžku kontrakcie, frekvenciu, hĺbku impulzu. Dostaneme sa až na hlboko uložené vnútorné svaly.” Preto je cvičenie vysoko účinné pri bolestiach chrbta, ale aj pre mamičky po pôrode či ženy, ktoré trpia inkontinenciou (samovoľným unikaním moču). 

https://www.instagram.com/p/Bz7XrROnsym/

Gabriel mi pripraví oblek, ktorý navlhčí vodou, aby vytvoril vodivé prostredie, cez ktoré sa impulzy dostanú do celého tela. Hraničnú Intenzitu impulzov si budem určovať sama , podľa toho ako mi to vysvetlil tréner.  čím je väčšia, tým širšie a hlbšie impulz prenikne. Cvičenie je súkromné, nikto sa na vás nepozerá ani nehodnotí, preto má ďaleko od klasických fitness centier. 

Striedajú dve 4-sekundové fázy, pričom v jednej sa cvičí a v druhej oddychuje.

V prvej časti cvičenia sa striedajú dve 4-sekundové fázy, pričom v jednej sa cvičí a v druhej oddychuje. Cvik sa začína základnou pozíciou v poddrepe, pri ktorej tréner postupne zvyšuje intenzitu impulzov do jednotlivých častí tela, aby bolo cvičenie čo najefektívnejšie, ale zároveň stále komfortné. Po chvíli cítim, ako mi nebolestne mravčí celé telo. „Veľa ľudí si myslí, že prídem sem, ľahnem si a ten stroj všetko spraví za mňa. To je jeden veľký omyl. Zákazník sa musí neustále aktívne zapájať do cvičenia,” vraví Gabriel.

Tréner postupne zvyšuje intenzitu impulzov do jednotlivých častí tela. Zdroj: Eva Jonisová

Ukazuje mi jednoduchú sériu cvikov, ktorú by som za normálnych okolností považovala za takmer rekreačnú. Tu som v priebehu 20 minút celkom vyčerpaná. Aj keď striedam cviky podľa jednotlivých partií tela, impulzy cítim všade. Druhá fáza cvičenia je kondičná, mravčenie sa pocitovo mení a prebieha bez prestávky. Na jej konci som si istá, že som pre seba spravila maximum a určite budem na XBody Bratislava myslieť aj nasledujúci deň. 

Na XBody Bratislava nedá dopustiť ani Lucia Mokráňová

Toto špeciálne cvičenie si obľúbili známe tváre šoubiznisu, či už herci, politici, ale aj Lucia Mokráňová, ktorá sa zviditeľnila v reality šou Farma a momentálne je z nej profesionálna fitness trénerka. Okrem vlastných tréningov si dvakrát týždenne príde “dať do tela” do XBody Bratislava.

https://www.instagram.com/p/BxcjlnioTbR/

Prečítajte si tiež:
Nevinná lož baví internet! Stratený plyšový sloník podľa rodičov cestuje po celom svete

Hovorí nám, že ju za tie dlhé roky, čo sa venuje športu, prestalo baviť klasické fitness centrum. Začala hľadať alternatívu, ktorá by pre jej zmenu bola ideálna. Dostala sa k XBody. „Myslela som si, že po nejakých 20-tich minútach isto nebudem zničená, pretože som trénovaná. Musím ale povedať, že po prvom tréningu som mala takú svalovicu, že som sa objednala aj na ďalší týždeň. Ten, kto športuje a pridá k tomu tento tréning, na sebe uvidí aj úplne iné zmeny, o aké sa dlho snaží vo fitku. Časovo je to ideálne, preto XBody odporúčam aj klientkám, ktoré sa sťažujú na nedostatok času. Výsledok je vidieť už po prvom mesiaci.” 

https://www.instagram.com/p/Bp3zeASBD-E/

Fitness tréneri nie sú žiadni amatéri

„Hneď od začiatku sme to začali robiť tak, ako by to malo byť. Či už je to proklientský prístup, rezervačný systém, vybavenie štúdia; všetko je v nejakom koncepte,” vysvetľujú Gabriel a Stano.

Vo svojom centre nezamestnajú hocikoho, aby boli tréneri schopní robiť svoju prácu poriadne, potrebujú certifikát. Minimálny stupeň je tréner fitness a kulturistiky 1. stupňa, pričom špecializáciu na XBody už robia Gabriel so Stanom v centre. 

Gabriel a Stano priniesli cvičenie XBody na Slovensko. Zdroj: Eva Jonisová

„Naši tréneri sú vyškolení a certifikovaní. Nemôže to ísť robiť niekto z ulice. Čelíme rôznym amatérskym okopírovaniam, pretože si ľudia myslia, že keď si to napozerajú na Youtube, sú z nich odborníci. My sme ale jediní, ktorí absolvovali kurz priamo v XBody EMS Institute v Maďarsku, nikto iný ho odvtedy nespravil,” ukončuje Stano.

Pozrite si aj CENNÍK XBody Bratislava.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií