fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zápisy do škôl v Trnave, budú možné aj online

Máte tip? napíšte nám mailom

Počas trvania preventívnych opatrení na obmedzenie šírenia nového koronavírusu ponúka mesto Trnava rodičom možnosť zapísať budúcich škôlkarov a prvákov aj bez nutnosti osobnej návštevy škôlky či školy. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

Online prihlášky

Základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávy zverejnia od 15. do 29. apríla na svojich webových stránkach online prihlášky. „Vyplnené tlačivo bude potrebné vytlačiť, podpísať zákonným zástupcom dieťaťa a poslať naskenované, prípadne odfotografované e-mailom na adresu školy. Možné je aj poslanie poštou, v nevyhnutných prípadoch sa bude dať vyplnenú prihlášku doručiť do školy osobne,“ uviedla Majtánová.

Osobné zápisy, bez prítomnosti detí

Osobné zápisy sa uskutočnia bez prítomnosti detí v troch termínoch: 27. a 28. apríla medzi 13.00 a 16.00 h a 29. apríla od 9.00 do 12.00 h. ,,Rodičom odporúčame, aby z dôvodu ochrany zdravia uprednostnili elektronickú formu zápisu. Pokiaľ to pre nich nie je možné, je nutné dodržať bezpečnostné pokyny, mať zakryté horné dýchacie cesty rúškom alebo inou vhodnou alternatívou, priniesť si vlastné pero, použiť rukavice a dodržiavať dostatočný odstup,” informovala zástupkyňa primátora Trnavy Eva Nemčovská.

Prečítajte si tiež:
V Bratislave ukradli hodinky za 350-tisíc eur. Polícia žiada ľudí o pomoc

Rovnako aj pri materských školách

Rovnaký postup platí aj pri materských školách (MŠ), ktorých zriaďovateľom je mesto. Presný zoznam je zverejnený na stránke mesta. Online forma zápisu do materských škôl bude spustená od 14. do 27. mája. Vybaviť zápis do MŠ osobne sa bude dať medzi 20. a 27. májom.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií