fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zatiaľ otestovali 14 529 ľudí, percento pozitívnych je vyššie ako v sobotu

Druhý deň testovania obyvateľov Slovenska prebieha v celkovo 445 odberových miestach, všetky sú materiálovo aj personálne zabezpečené.

Máte tip? napíšte nám mailom

Celkovo 449 tímov otestovalo do 12. hodiny 14 529 osôb, 380 z nich malo pozitívny test, čo predstavuje pozitivitu 2,62 %.

„Ozbrojené sily SR spolu so všetkými zapojenými zložkami spravili pre zabezpečenie testovania opäť maximum. Ich práca je ponúknutou pomocnou rukou a bol by som veľmi rád, ak by ju naši obyvatelia prijali. Chcem preto povzbudiť všetkých, ktorí zatiaľ neprišli zistiť svoj zdravotný stav do odberových miest – testovania je bezplatné, bezpečné, trvá iba chvíľu no môže zachrániť životy. Buďme zodpovední,“ vyzval minister obrany SR Jaroslav Naď.

Na dnešnom testovaní sa podieľa celkovo 4 164 ľudí, z toho 1 226 profesionálnych vojakov a zamestnancov rezortu obrany, 449 policajtov, 27 hasičov, 63 príslušníkov finančnej správy, 1 588 zdravotníkov, 787 administratívnych pracovníkov a tiež 24 dobrovoľníkov. Odberové miesta sú aj dnes otvorené do 20. hodiny. Zoznam lokalít testovania je dostupný na www.somzodpovedny.sk//#odber.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií