fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zbohom “Zobraziť obrázok”. Google odstránil túto funkciu z vyhľadávania

Máte tip? napíšte nám mailom

Praktika hľadania resp. ukradnutia obrázku na internete ti je určite veľmi známa. Do Googlu si naťukáš, čo potrebuješ, nájdeš si vhodný obrázok, klikneš na “zobraziť obrázok” a potom ho len uložíš do počítača. To bol doteraz najjednoduchší spôsob ako si si mohol “ukadnúť” obrázok z internetu. Spoločnosť Google chce toto obmedziť a preto tlačidlo “Zobraziť obrázok” z vyhľadávania odstránila.

snimka

Teraz už teoreticky musíš navštíviť danú stránku, príp. článok a samotný obrázok sťahovať tam. Prevádzkovateľ webu si to už ale môže sám ochrániť a ľahko zabrániť stiahnutiu. Našťastie existuje ešte jeden spôsob, ktorý určite zvládneš. Jednoducho kliknúť pravým tlačidlom a otvoriť obrázok na novej karte. To je celé. Samotná funkcia nie je aj tak celkom domyslená, nakoľko po vyfiltrovaní obrázkov (napr. označených na opätovné použitie) toto tlačidlo tiež nenájdeme a pritom obrázky nie sú ani chránené autorskými právami.

Táto novinka je určená najmä na zabránenie tak rozmnoženému kradnutiu fotiek z webov. My v redakcii musíme povedať, že to celé nie je úplne domyslené.

Prečítajte si tiež:
Starček chodí odpočívať s mačkami. Za toto jeho konanie dostáva útulok viac darov 

Zdroj: theverge.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií