fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zbohom “Zobraziť obrázok”. Google odstránil túto funkciu z vyhľadávania

Praktika hľadania resp. ukradnutia obrázku na internete ti je určite veľmi známa. Do Googlu si naťukáš, čo potrebuješ, nájdeš si vhodný obrázok, klikneš na “zobraziť obrázok” a potom ho len uložíš do počítača. To bol doteraz najjednoduchší spôsob ako si si mohol “ukadnúť” obrázok z internetu. Spoločnosť Google chce toto obmedziť a preto tlačidlo “Zobraziť obrázok” z vyhľadávania odstránila.

snimka

Teraz už teoreticky musíš navštíviť danú stránku, príp. článok a samotný obrázok sťahovať tam. Prevádzkovateľ webu si to už ale môže sám ochrániť a ľahko zabrániť stiahnutiu. Našťastie existuje ešte jeden spôsob, ktorý určite zvládneš. Jednoducho kliknúť pravým tlačidlom a otvoriť obrázok na novej karte. To je celé. Samotná funkcia nie je aj tak celkom domyslená, nakoľko po vyfiltrovaní obrázkov (napr. označených na opätovné použitie) toto tlačidlo tiež nenájdeme a pritom obrázky nie sú ani chránené autorskými právami.

Táto novinka je určená najmä na zabránenie tak rozmnoženému kradnutiu fotiek z webov. My v redakcii musíme povedať, že to celé nie je úplne domyslené.

Zdroj: theverge.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií