fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zverejnila fotografiu, kde jej vidieť nechty. O dva týždne sa od lekárov dozvedela desivú diagnózu a rozhodla sa všetkých varovať

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj to, ako vyzerajú vaše nechty, dokáže odhaliť mnoho o vašom zdravotnom stave.

53-ročná Jean Williams Taylor z anglického Wiganu zverejnila na svojom facebookovom profile fotografiu, na ktorej vidieť jej nechty. Tie nemali typický tvar a pod príspevkom sa objavili komentáre, v ktorých ju ľudia upozorňovali na to, žeby mala vyhľadať lekárske vyšetrenie. Aj keď pani tieto varovania najprv považovala za zbytočné, napokon sa ich predsa len rozhodla brať vážne a navštívila lekára.

Zdroj: Daily Mail

Po návšteve lekára sa dozvedela, že tvar nechtov, aký má sa označuje aj ako paličkové či Hippokratove nechty, ktoré môžu byť varovným signálom pri ochoreniach srdca a pľúc. Nasledovalo množstvo vyšetrení, ktoré zahrňovali krvné testy, röntgen hrudníka, CT, dychové testy, sono srdca, či biopsiu pľúc.

Zdroj: Daily Mail

Po dvoch týždňoch dostala výsledky a diagnóza znela jasne – rakovina v oboch pľúcach. Keďže Jean sama nikdy nepočula o tom, žeby tvar nechtov mohol byť príznakom takéhoto závažného ochorenia, rozhodla sa na svojom Facebooku zdieľať príspevok, v ktorom o tom informovala verejnosť. Zároveň sa v ňom aj poďakovala aj všetkým zdravotníkov, s ktorými prišla do styku, za ich prístup.

Prečítajte si tiež:
5 produktov, ktorými poškodzujeme životné prostredie a ani sme o tom nevedeli

Takýto tvar nechtov môže byť aj geneticky daný, pokiaľ sa vyskytuje u niektorých rodinných príslušníkov. Ak však k zmene tvaru dôjde nečakane, môže ísť o príznak niektorého zo závažných ochorení.

 

 

Foto: http://www.dailymail.co.uk/health/article-6042623/Grandmother-53-credits-ugly-nails-saving-life.html

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/health/article-6042623/Grandmother-53-credits-ugly-nails-saving-life.html

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií