fbpx
Zverejnila fotografiu, kde jej vidieť nechty. O dva týždne sa od lekárov dozvedela desivú diagnózu a rozhodla sa všetkých varovať

Zverejnila fotografiu, kde jej vidieť nechty. O dva týždne sa od lekárov dozvedela desivú diagnózu a rozhodla sa všetkých varovať

Aj to, ako vyzerajú vaše nechty, dokáže odhaliť mnoho o vašom zdravotnom stave.

53-ročná Jean Williams Taylor z anglického Wiganu zverejnila na svojom facebookovom profile fotografiu, na ktorej vidieť jej nechty. Tie nemali typický tvar a pod príspevkom sa objavili komentáre, v ktorých ju ľudia upozorňovali na to, žeby mala vyhľadať lekárske vyšetrenie. Aj keď pani tieto varovania najprv považovala za zbytočné, napokon sa ich predsa len rozhodla brať vážne a navštívila lekára.

Zdroj: Daily Mail

Po návšteve lekára sa dozvedela, že tvar nechtov, aký má sa označuje aj ako paličkové či Hippokratove nechty, ktoré môžu byť varovným signálom pri ochoreniach srdca a pľúc. Nasledovalo množstvo vyšetrení, ktoré zahrňovali krvné testy, röntgen hrudníka, CT, dychové testy, sono srdca, či biopsiu pľúc.

Zdroj: Daily Mail

Po dvoch týždňoch dostala výsledky a diagnóza znela jasne – rakovina v oboch pľúcach. Keďže Jean sama nikdy nepočula o tom, žeby tvar nechtov mohol byť príznakom takéhoto závažného ochorenia, rozhodla sa na svojom Facebooku zdieľať príspevok, v ktorom o tom informovala verejnosť. Zároveň sa v ňom aj poďakovala aj všetkým zdravotníkov, s ktorými prišla do styku, za ich prístup.

Takýto tvar nechtov môže byť aj geneticky daný, pokiaľ sa vyskytuje u niektorých rodinných príslušníkov. Ak však k zmene tvaru dôjde nečakane, môže ísť o príznak niektorého zo závažných ochorení.

 

 

Foto: http://www.dailymail.co.uk/health/article-6042623/Grandmother-53-credits-ugly-nails-saving-life.html

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/health/article-6042623/Grandmother-53-credits-ugly-nails-saving-life.html

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Nemáte dokonalú pedikúru alebo nestíhate úpravu nechtov? Tieto pančuchy to vyriešia za vás!
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.