fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Indii sa narodilo zvláštne stvorenie! Miestni ho vďaka výzoru uctievajú ako boha

Máte tip? napíšte nám mailom

Stvorenie pobláznilo dedinčanov natoľko, že mu chcú údajne postaviť chrám!

V Indii sa narodilo teliatko, ktoré má “ľudské črty tváre.” Aspoň tak to tvrdia Indovia, podľa ktorých má toto stvorenie ľudské oči, nos a uši. Niektorí z miestnych ho dokonca označujú, že ide o boha Višnu a chcú mu postaviť chrám.

4107c08600000578-0-image-a-101_1496411423458

Aj keď unikátne teliatko zahynulo krátko po svojom narodení, priťahuje mnohých Indov, ktorí ho chodia obdivovať aj z ďaleka. Tí sa naň nechodia pozerať len tak, kladú mu na počesť kvetiny a klaňajú sa mu. Veria totiž, že toto teľa je takzvaný Gokaran, čiže 24. inkarnácia boha Višnu.

4107c0a500000578-0-image-a-102_1496411562448

Jeden z miestnych veriacich sa vyjadril: “Boh sa narodil z tela miestnej kravy. Prišli sme sem hľadať požehnanie. Veríme, že je to rovnaká postava spomenutá v Bhagavata Puran, hinduistickom náboženskom texte.” Manažér útulku pre kravy, kde sa teliatko narodilo povedal, že miesto do teraz navštívili tisíce ľudí a považuje to za zázrak, ktorý ma vyvolať u ľudí pocit zbožnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=qn88n8r4jYI

Vedci však majú na toto stvorenie odlišní pohľad než Indovia a tvrdia, že ide iba o prípad genetickej anomálie, kedy sa gény nevyvinuli správne, prípadne došlo k poruche, ktorá spôsobuje viacnásobne deformácie a anomálie.

Prečítajte si tiež:
Ilustrátorka ukázala, ako by vyzerali slávne Disney princezné, keby žili v roku 2017

 

Zdroj: Daily Mail

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií