fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

10 jedál považovaných za zdravé, ktoré urobia viac škody ako úžitku

Máte tip? napíšte nám mailom

Zdravé potraviny sú teraz veľmi populárne. Pútavé reklamy vás presviedčajú, ktorý produkt je pre zdravie dobrý. Existuje minimálne 10 jedál, ktoré sú považované za zdravé, ale opak je pravdou.

Zdravé potraviny sú v dnešnej dobe IN. Treba si dať na niektoré pozor, pretože môžu mať presne opačný účinok, ako by ste očakávali. Pozrite sa na 10 jedál, ktoré vám urobia viac škody ako úžitku.

1. Ovocný džús

Mnohé reklamy ukazujú, aké čerstvé sú ovocné džúsy a mali by ste ich piť ráno, aby ste naštartovali svoj deň. Džús nie je z ovocnej šťavy, ale je plný chemikálií a cukrov. Ak ho pijete každý deň, mali by ste ho nahradiť čerstvou ovocnou šťavou.

Z veľkého množstva cukru, ktorý džús obsahuje, akurát len priberiete, pokazia sa vám zuby a hlavne budete ďalej pociťovať smäd.

2. Fitnes tyčinky

Fitnes tyčinky obsahujúce ovocie, orechy, vlákninu a majú veľké množstvo cukru a prekvapivo nízku úroveň živín. Ak chcete zdravšie sladkostí siahnite po raw tyčinkách alebo si doprajte mandle.

3. Pečená fazuľa (varená fazuľa v plechovke)

Fazuľa je skvelá pre vysoký obsah vlákniny a bielkovín. No pečená fazuľa je len zmesou fazule, cukru, soli a iných prísad. Ak chcete zabrániť zbytočným kalóriám, varte si fazuľu doma. Vtedy ste si istí, čo ste do nej dali.

4. Praclíky

Praclíky sú mnohými ľuďmi považované za zdravú desiatu, no ukázalo sa, že majú nízku nutričnú hodnotu. Okrem toho majú vysokú hladinu sodíka a takmer žiadne bielkoviny. Môžete si ich dopriať s jedlom s vysokým obsahom vlákniny a bielkovín (nízkotučný syr alebo jablko).

Prečítajte si tiež:
6 cvikov z jogy na uvoľnenie vašich napätých svalov

5. Vegetariánske čipsy

Ako každé čipsy aj tie vegetariánske nie sú zdravé. Nenájdete v nich žiadne nutričné hodnoty. Ak sa chcete stravovať zdravo, namiesto vegetariánskych čipsov si doprajte radšej čerstvú zeleninu. Tú si môžete nakrájať na kúsky a vziať so sebou na desiatu alebo si ju vychutnať večer pred televízorom.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Zdravé potraviny sú teraz veľmi populárne. Pútavé reklamy vás presviedčajú, ktorý produkt je pre zdravie dobrý. Existuje minimálne 10 jedál, ktoré sú považované za zdravé, ale opak je pravdou.

Zdravé potraviny sú v dnešnej dobe IN. Treba si dať na niektoré pozor, pretože môžu mať presne opačný účinok, ako by ste očakávali. Pozrite sa na 10 jedál, ktoré vám urobia viac škody ako úžitku.

6. Potraviny bez tuku a nízko kalorické potraviny

Tuk bol vyhlásený za škodlivý a výrobcovia potravín sa ho snažili odstrániť zo svojich výrobkov. Namiesto tuku pridali viac cukru, čím sú nízko kalorické a bez tukové potraviny pre ľudí škodlivé. V obchode by ste sa mali zamerať na množstvo cukru v potravinách a vyhnúť sa takým, ktoré sú light.

7. Ryžové chlebíčky

Ryžové chlebíčky známe ako polystyrény sú ľahko stráviteľnou pochutinou a siahajú po nej ľudia, ktorí chcú schudnúť. Túto potravinu považujú za náhradu sladkostí. V obchodoch nájdete  s jogurtovou, čokoládovou, banánovou polevou (a rôznymi inými). Nie sú až také zdravé, za aké ich mnohí považujú. Obsahujú vysoký glykemický index, malé množstvo vlákniny a bielkovín, a preto vás nezasýtia na dlho. Ryžovým chlebíčkom s polevou sa radšej vyhnite.

Prečítajte si tiež:
Guľatejší a krajší zadok prirodzene - Skúste cviky a správnu stravu

8. Športové nápoje

Športové nápoje sú len čistou ochutenou vodou cukrom a elektrolytmi (soľ a minerály v tele), čo je užitočné pre tréningy športovcov. Obyčajní ľudia (tí, čo nešportujú) nepotrebujú viac soli a len niektorí z nich potrebujú tekutý cukor. Ak netrénujete dlho, prejdite radšej na čistú vodu.

9. Orechy

Orechy sú zdravé, keď sa konzumujú s mierou. Približne 6 orechov vám poskytne výhody a mali by ste prestať pociťovať hlad. Čím viac orechov zjete, tým viac kalórií dostanete do tela. Vyhnite sa ochuteným orechom (slaným, sladkým, praženým a pod.) Musia byť surové, pretože len tie sú zdraviu prospešné.

10. Spracované organické alebo bezlepkové potraviny

Organické a bezlepkové potraviny sú stále vo väčšom rozkvete. Nevýhodou je, že môžu obsahovať veľké množstvo cukru, nezdravé oleje a rafinované obilniny, ktoré ich premieňajú na jedlá s nízkym obsahom živín. Skutočné organické potraviny sú čerstvá zelenina a ovocie.

Koľko z týchto 10  jedál konzumujete na dennej báze? Skúste ich nahradiť konzumovaním väčšieho množstva ovocia a zeleniny.

Zdroj: brightside.me

Zdroj obrázka: pixnio.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií