fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Guľatejší a krajší zadok prirodzene – Skúste cviky a správnu stravu

Každá žena túži mať pekný guľatý zadok, za ktorým by sa otočil nie jeden chlap.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ženy chcú mať sexi krivky a medzi ne patrí aj guľatý zadok.  Ak chcete dosiahnuť požadovaný výsledok, nie je dôležité len cvičiť, ale mať rovnako aj vhodnú stravu. Pozrite sa teraz na niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vytvarovať zadok podľa vašich predstáv.

Základné tipy na guľatý zadok:

  • Bez cvičenia svoj zadok nespevníte ani nezväčšíte.
  • Mali by ste dbať na posilňovacie cviky na zadok a na svoju stravu počas zotavovacieho obdobia.
  • Po cvičení je váš zadok v opravujúcom cykle. Ak chcete, aby bol väčší, je dôležité si vybrať správny druh a množstvo potravín.
  • Pamätajte, ak chcete zvýšiť svoju váhu, mali by ste viac jesť. Ak túžime len po krajšom zadku, budete musieť jesť v pravidelnom množstve. Samozrejme, len málo ktorá žena túži po vyššej hmotnosti a mnohé trápia svoje telo rôznymi diétami. Dôležité je mať vyváženú stravu.
  • Nie je správne v nadmernom množstve konzumovať bielkoviny alebo sacharidy,  pretože to môže viesť k zdravotným problémom.
  • Denne by ste mali zjesť aspoň jedno ovocie, aj keď denná dávka je medzi 3-5 kusmi. Pozor si však treba dať na konzumáciu ovocia v neskorých večerných hodinách kvôli tvorbe štiav v žalúdku.

Potraviny, ktoré vám pomôžu vyformovať zadok:

Proteíny

Ak už ste v cvičení zbehlé, mali by ste po tréningu vypiť proteínový kokteil. Niektoré prírodné zdroje proteínu sú napr. tuniak, vajce, morčacie a kuracie mäso, strukoviny, tvaroh, chudé červené mäso a ryby (nie vyprážané).

Prečítajte si tiež:
4 riziká vyprážaného jedla, ktorými ohrozujete svoje telo

Sacharidy

Mali by ste vymeniť biele pečivo, cestoviny za celozrnné varianty. Sacharidy, ktoré môžu udržať vaše svaly sú: guinoa, hnedá ryža, ovos, sladké zemiaky a kuskus.

Tuky

Mnohé z vás majú strach z toho, že by mali konzumovať potraviny obsahujúce tuky. Na rozdiel od zlých tukov, dobré tuky poskytujú množstvo zdravotných výhod. Dokonca vám pomôžu vytvarovať telo podľa vašich predstáv aj schudnúť.  Za najlepšie zdroje zdravých tukov je považovaný rybí olej, extra panenský olivový olej, mandle, vlašské orechy či arašidové maslo.

Zelenina

Mali by ste sa zamerať na zeleninu bohatú na antioxidanty, ako je brokolica, špenát, kel. Zo svojho jedálnička by ste nemali vyhodiť žiadnu zeleninu. Dokonca sa nemusíte báť, že ste jej zjedli priveľa. Zeleninu môžete jesť vo veľkom množstve, koľko chcete.

Nielen pre vaše zdravie, ale aj kvôli zdravému životnému štýlu, by ste mali dbať na vyváženú stravu. Nemali by ste vynechávať ani jednu vec z vyššie uvedených.

Cvičenie

Je dôležité si uvedomiť, že bez cvičenia nebudú výsledky, dokonca môžete pribrať. Do vášho tréningu by ste mali zahrnúť cviky ako drepy, mostík a výpady.

Prečítajte si tiež:
Každé ráno by sme nemali zabudnúť na tieto tekutiny

Výpady pozná určite každá žena. Postavíte sa na šírku ramien a vykročíte jednou nohou vpred (päta ide prvá). Pomaly koleno ohnete, akoby ste si išli kľaknúť. Chrbát musí byť rovno a koleno neohýbate viac ako 90 stupňov. Postavíte sa a opakujete na opačnú nohu. Cvik robíte striedavo – raz na jednu nohu, raz na druhú. Počet opakovaní závisí na vás, ale zo začiatku by ste si mali dať malé množstvo, napr. päť na každú nohu. Postupne môžete zvyšovať.

Mostík na zadok

Tento cvik je veľmi účinný a jednoduchý. Ľahnete si na chrbát, pokrčíte nohy a dáte ich mierne od seba. Ruky máte vedľa tela.  Zdvihnete zadok a pomaly spustíte, snažíte sa mať chrbát rovno. Môžete robiť aj rôzne obmeny tohto cviku: zdvihnete jednu nohu hore a taktiež dvíhate zadok, potom nohu vymeníte, taktiež môžeme oprieť pätu o koleno (koleno smeruje do strany) a znova opakovať tento cvik. Môžete vyskúšať aj zdvihnúť zadok a aspoň 20 sekúnd držať.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií