fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

10 vecí, ktoré si ľudia neuvedomujú, že pre nich robíš

Máte tip? napíšte nám mailom

Stáva sa ti niekedy, že ťa prepadne pocit nedocenenia? Možno to nie je úplne bezdôvodné. Často sa stáva, že pre ľudí robíme viac, ako si v skutočnosti zaslúžia. To, čo dávame, nám nie je nijakým spôsob opätované. Dokonca sa často nedočkáme ani vďačnosti.

Toto je 10 vecí, ktoré pravdepodobne tvrdohlavo robíš aj napriek tomu, že si to ľudia okolo teba neuvedomujú a nevážia.

1. Nevzdávaš sa ľudí, ktorí sa vzdali Teba

Tvoje tvrdohlavé srdce sa nevie vzdávať ľudí. Aj napriek tomu, že už sami nechcú byť súčasťou tvojho sveta. Nedokážeš ich nechať odísť. Veríš na šťastné konce. Najmä vtedy, ak Ti na niekom záleží.

2. Niekedy nedokážeš odísť

Občas sa Ti stane, že aj keď vieš, že by si mala, nedokážeš odísť a nechať všetko plávať. Nedokážeš sa pohnúť, kým nedostaneš odpovede na Všetky otvorené otázky. Tvoje srdce potrebuje úplne vyliečiť predtým, ako sa pohne ďalej.

3. Hľadáš v ľuďoch to najlepšie

Stále veríš v dobro ľudí. Aj keď Ťa sklamú. Radšej budeš riskovať, že Ti opäť ublížia, ako keby si ich mala kvôli jednej chybe zatratiť.

Prečítajte si tiež:
V súťaži kapiel Dobré zo Slovenska zvíťazili Jeno´s Brothers

4. Robíš rovnaké chyby, stále dookola

Stále si myslíš, že príde deň, kedy to, čo je dnes chybou bude správne. Aj keď Ti hovoria, že sa máš zo svojich chýb poučiť, ty ich opakuješ. Nedokážeš sa totiž vzdať vecí, ktoré miluješ.

5. Snažíš sa napraviť ľudí

Cítiš zodpovednosť za šťastie iných ľudí. Máš pocit,  že dokážeš zmeniť ľudí a tým aj celý svet. Snažíš sa pomôcť každému, bez ohľadu na váš vzťah. Veríš, že každý sa dokáže zmeniť a práve ty túžiš byť dôvodom tej veľkej zmeny.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Toto je 10 vecí, ktoré pravdepodobne tvrdohlavo robíš aj napriek tomu, že si to ľudia okolo teba neuvedomujú a nevážia.

6. Máš nereálne očakávania

Nejde ani tak o prehnané očakávania. Ty len jednoducho veríš v dobro ľudí a s tým súvisia aj tvoje nereálne očakávania. Práve to má však často za následok, že si sklamaná, ak nie sú naplnené.

7. Porušuješ pravidlá

Je jedno či ide o lásku alebo život. Nedokážeš sa riadiť pravidlami, inak by sa ti zdal tvoj život priveľmi nudný a strohý. Zbožňuješ robiť veci podľa seba a nie podľa pravidiel, ktoré určil niekto iný. Kráčaš vlastnými chodníkmi, nie tými vyšliapanými.

Prečítajte si tiež:
Otecko strávil 18 mesiacov vyrábaním magického stromu pre svoju dcérku. Podarilo sa mu to?

8. Konáš impulzívne

Nie vždy dokážeš konáť racionálne, najmä keď si nahnevaná. Ani sa nesnažíš. Emocionálne konanie ťa jednoducho charakterizuje. Ľudia o tebe hovoria, že si príliš citlivá alebo emocionálna. Pravdou však je, že ti jednoducho záleží na všetkom, občas možno až príliš.

9. Dávaš ľuďom milión šancí

Rada odpúšťaš aj zdanlivo neodpustiteľné. Možno je to pre teba len spôsob, akým dosiahnuť, čo chceš. Hovoríš s ľuďmi, s ktorými by si nemala a ktorí ti možno ublížili. Lebo veríš v kúsok dobra v každom.

10. Nikdy sa nezmeníš

Miluješ svoje srdce také aké je. Tvrdohlavé. Nepoučiteľné. Opakujúce chyby. Odpúšťajúce. Pretože to je niečo, čo ťa charakterizuje. Nikdy nezmeníš svoju tvrdohlavosť. Ani za cenu toho, že ti budú ľudia ubližovať.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií